Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu: Tek Derdiniz Sermayedarların Çıkarları

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, hükümetin bazı sektör ve devlet dairelerini açma hevesini sert bil dille eleştirdi.

Bugüne kadarki olumlu kararların tümünü halkın tokatlayarak hükümete aldırdığını belirten Rahvancıoğlu, “Tek derdiniz ermayedarların ekonomik çıkarları” dedi.

Açıklama şöyle:

İşyerlerini idari karar ile kapatmak için 13 Mart cuma güne kadar beklemeseydiniz; kapatma, ön izin durdurması, ülkeye girişin yasaklanması ve sokağa çıkma yasağı gibi kararların her biri için ayrı ayrı halkın tokadına ihtiyaç duymadan kendi öz iradenizle karar almış olsaydınız, belki size güvenebilirdik. Eğer o günlerde bizi düşündüğünüze ikna olsaydık, şimdi alacağınız açılma kararlarınızdan şüphe duymazdık… Ama çizdiğiniz tablo şu; ne o gün ne de bugün halk sağlığını düşünmediniz. Tek bir derdiniz oldu hep, sermayedarların ekonomik çıkarları….
O gün siyasi zorlamayla yapamadığınız şeyi, şimdi ekonomik zorlamayla halkı aç bırakarak yapıyorsunuz… Ama bizim canımız yanarsa, sizin de yanacak bilginiz olsun… Gücenmece, kırılmaca yok…

259 Paylaşımlar