Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Örgütü Örgütlenme Sorumlusu Nazlı’dan MOBESE Eleştirisi: “Partiniz Yasayı Geçiriyor, Siz Estetik Üzerinden Yaygara Çıkarıyorsunuz”

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Örgütü Örgütlenme Sorumlusu Cansu N. Nazlı, Gönyeli Belediye Başkanı CTP’li Ahmet Benli’nin Gönyeli’de MOBESE kameralarının takılması sırasındaki tavrına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Mobese namıdiğer Gözetleme Yasasını partinin özgürlükçü, feminist vekili çıkıp kürsüden savunuyor, sonra oy birliğiyle Meclis’ten geçiriyorlar. Suçları önlemeye etki oranı şüpheli, demokratik temel haklara müdahalesi olduğu şüphesiz bu uygulamayı ha güvenlik kamerası, ha mobese diye teslimiyetçi şekilde kabul ediyorsunuz. Sonra da, başkanı olduğunuz belediyenin sınırları içine dikilecek mobese kameralarının “estetetiği” üzerinden yaygara çıkarıyorsunuz. Mobese ne ev içi şiddetten kadınların, ne ihmal ve istismara maruz kalan çocukların, ne de alev alan zeytin ağaçlarının güvenliğini sağlayamıyor, bir de üstüne sivil yaşamımızın devamlı izlenmesi ve kaydedilmesiyle temel haklarımızı gasp ediyor, siz ne estetiğinden bahsediyorsunuz? Ana muhalefet partisinin muhalefet seviyesi bu… Kamusal alanı sürekli röntgenlemenin estetiği mi olur yoksa sivil yaşama darbenizi estetik mi alırdınız?
Mobese DEĞİL YANGIN HELİKOPTERİ!
Mobese DEĞİL SIĞINMA EVİ!
Mobese DEĞİL ÇOCUK KORUMA MERKEZİ!

740 Paylaşımlar