Bağımsızlık Yolu Lefkoşa: “Gönyeli ve Lefkoşa’da Alınan Sonuçların Sorumluluğu İle Çalışacağız.”

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölgesi yerel seçimlere yönelik açıklamada bulundu. Lefkoşa seçimlerinde partice destekledikleri Mehmet Harmancı yüzde 50 oyun üzerine çıkarak seçilirken, belediye meclisinden işbirliği kapsamında TDP listelerinde Bağımsızlık Yolu adına aday olma görevini üstlenen Ayşe İpçiler de Belediye Meclisine TDP listelerinden seçilen 8 kişiden biri oldu.

Diğer yandan Bağımsızlık Yolu Lefkoşa bölgesinin, Gönyeli’de desteklediği bağımsız sol aday Mustafa Erk’inde yüzde 11’e yakın bir oya ulaşmış olduğu görüldü.Bu sonucun Gönyeli’de CTP ile UBP arasına sıkışmış iki partili modelin yıkılmasına işaret olduğuna vurgu yapan Bağımsızlık Yolu Lefkoşa bölgesi seçim sonuçlarının verdiği sorumluluğun bilinci ile sol bir alternatifi geliştirmek adına çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Açıklamanın tam metni ise şöyle;

“Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölgesi olarak başarılı bir seçim sürecini tamamlamış bulunmaktayız. Hem Lefkoşa’da, hem de Gönyeli’de eş zamanlı sokakta yürüttüğümüz çalışmalar olumlu sonuçlar vermiştir.

Seçimlerde Lefkoşa’da desteklediğimiz Mehmet Harmancı yüzde 50’nin üzerine çıkarak halkın çoğunluğunun yeniden onayını almıştır. Lefkoşalı şehrine sahip çıkmış, şehrini çakallara teslim etmeyeceğini göstermiştir. Belediye Meclisinden işbirliğimiz kapsamında TDP listelerinde Bağımsızlık Yolu adına aday olma görevini üstlenen arkadaşlarımızdan Ayşe İpçiler de Belediye Meclisine TDP listelerinden seçilen 8 kişiden biri olmuştur. Bu durum Lefkoşalı’nın Partimize olan güveni açısından da önemli bir göstergedir.

Diğer yandan bölge örgütümüzün Gönyeli’de desteklediği bağımsız sol aday Mustafa Erk de yüzde 11’e yakın bir oya ulaşmıştır. Bu sonuç Gönyeli’de CTP ile UBP arasına sıkışmış iki partili modelin yıkılmasının işaretidir.

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölgesi olarak bu sonuçların verdiği sorumluluğun bilinci ile sol bir alternatifi geliştirmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. “

2 Paylaşımlar