BAĞIMSIZLIK YOLU MAĞUSA ÖRGÜTÜNDEN ÇAĞRI

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü, 18 Eylül akşamı Lefkoşa ara bölgede gerçekleşecek olan iki toplumlu konsere Mağusa’dan da katılım için çağrıda bulundu.

DAÜ-SEN’in katkılarıyla 18 Eylül 2015 Cuma günü saat 18:15’te, DAÜ Sabancı yurdu önünden ücretsiz otobüs kaldırılacağı ve tüm Mağusa’lı ilericilerin etkinliğe katılmasının barış mücadelesinin yükseltilmesine katkı yapacağı belirtildi.

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü’nün açıklaması şöyle :

Aynı safta, Barış yolunda…

Egemen güçlerin çıkarları uğruna Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi kan gölüne çevirdikleri bu günlerde, yurdumuz Kıbrıs’ta da bilindik ve benzer senaryolar oynanmakta, barış karşıtı güçler sosyal medyada, yazılı basında ve sokaklarda savaş çığırtkanlığı yapmaktadırlar.

Artık, Kıbrıslı Türk barışseverlerin, halkların kardeşleşmesine katkıda bulunacak her türlü etkinliğe ve eyleme sahip çıkması her zamankinden daha çok gereklidir.

Bu bağlamda Bağımsızlık Yolu Mağusa örgütü, Mağusa’lı barışsever örgütlere ve bireylere 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri çerçevesinde, 18 Eylül Cuma günü ara bölgedeki Çetinkaya sahası girişinde düzenlenecek olan iki toplumlu konsere beraber katılmaları ve barış yolunda omuz omuza yürümeleri için çağrıda bulunuyor.

İki halkın yakınlaşmasından korkanlara inat, gün barış yanlısı örgütlerin ve bireylerin birlik olma ve ortak hareket etme günüdür.

Barış Hemen Şimdi!

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü

75 Paylaşımlar