HALKLARIN KARDEŞLİĞİ İÇİN SOKAĞA: BARIŞA SES VER!

Türkiye’de Erdoğan ve AKP’nin kirli politikaları sonucu bir savaş ortamı yaratılılırken, dünyanın birçok yerinden de barış sesleri yükselmeye devam ediyor. Kıbrıs’ın kuzeyinde  çok sayıda parti ve demokratik kitle örgütü Erdoğan’ın başkanlık sevdası için yaratılan bu ortama dur demek için Perşembe günü saat 18:00’de eyleme gidiyor.

Eyleme çağıran örgütlerin çağrı metni şöyle:

Bizler hem Türkiye’de hem de Kıbrıs’ta savaşın yarattığı yıkım ve acıları çok yakından tanıyan insanlar olarak, bu savaşın hiç kimseye bir fayda getirmeyeceğini farkındayız. Savaşlarda kazanan taraf olmadığı gibi kan ve gözyaşı ayrıcalıklı bir kesimin güçlü olmasını sağlar. Savaşlar dili, dini, ırkı, etnik kökeni veya cinsiyeti fark etmeksizin tüm insanlığın kalbinde onanması zor yaralar açar. Bu yüzdendir ki, hiçbir zaman ırkçı, faşizan ve milliyetçi bir tutum içine girmeyen, halklar arasında ayrım yapmadan barıştan vazgeçmeyen Türkiye halkları ile birlikte adalet, demokrasi ve insanlık için direneceğiz.

Bi ji aşiti
Yaşasın barış
Bi ji bratiya gelan
Yaşasın hakların kardeşliği

Bağımsızlık Yolu – Baraka Kültür Merkezi – BKP – CTP Gençlik Örgütü – DAÜ-SEN – Doğu ve Güneydoğu Kültür Derneği – Feminist Atölye – Feminist Öğretmen İnsiyatifi – Jinen Bedeng – Kıbrıs Dem Genç – KTOEÖS – KTÖS – Kıbrıs Pirsultan Abdal Kültür Derneği – Kuir Kıbrıs Derneği – MAGEM – MAKAMER – Mesarya Kadın İnsiyatifi – TDP – YKP

150 Paylaşımlar