Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü’nden Kaçak Yapıya İlişkin Açıklama: “Ekolojik Talana İzin Vermeyeceğiz!”

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü Ayluga Göleti içerisinde devam ettirilen kaçak yapılaşmaya ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada “Kişisel menfaatlerin, toplumsal değerlerimizin üstünde tutulması sonucu yaratılacak olan ekolojik talana izin vermeyeceğiz!” şeklinde ifadelere yer yerildi.

Açıklama şöyle:

2018 yılının Mayıs ayında, Ayluga göleti yanında, Özel Çevre Koruma Bölgesi içerisinde kalan ve Çevre Dairesinden onay olmaksızın, Mağusa Belediyesi’nin usulsüz verdiği inşaat izni ile başlatılan yapılaşma, eski bileşeni olduğumuz Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu (MKEP) ile verdiğimiz mücadele sonucunda durdurulup mühürlenmişti. O günden buyana, 1 seneyi aşkın süre geçmesine rağmen yıkılmayan kaçak yapıya, bugün, Çevre Dairesinden ve Mağusa Belediyesinden onaysız şekilde devam edilmeye başlandığının bilgisini almış bulunmaktayız.

Bu noktada, yetkili mercileri göreve çağırdığımızı ve konunun takipcisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz. Kişisel menfaatlerin, toplumsal değerlerimizin üstünde tutulması sonucu yaratılacak olan ekolojik talana izin vermeyeceğiz!

0 Paylaşımlar