Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Koloz: Maske Takmak da Tek Kullanımlığı Çok Defa Kullanmak da Sınıfsal

Eleştireceksanız o maskeyi takması gerektiğini bildiği halde takmayanları ya da takamayanları değil, herkesin takması gerektiğini bildiği halde herkese ücretsiz maske dağıtmayan, maskesiz sokağa çıkmayı yasaklamayan hükümeti eleştireceksiniz, hiç olmadı sorun bir bakalım neden tek kullanımlık maskenin fiyatı 5,8 liraymış.

Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Melisa Koloz, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak maske kullanımıyla ilgili hükümeti eleştirmek yerine meseleyi ırkçılığa dökenleri eleştirdi.

Açıklama şöyle:

Marketin önünde sıra bekleyen iki kişi markete maskesiz ve eldivensiz gelenleri sesli eleştirirken kasada aldığı ürünleri ödemekte olan Afrikalı öğrencilere atfen “hele o Araplar” dedi. 10 adet maske olmuş 58 lira, tam bir lükse kaçan mecburiyet. Önce oturup sorgulayacan neden bazısı takıyor, bazısı takamıyor. Kusura bakmayın ama bugün artık maske takmak da, tek kullanımlık maskeyi atmak yerine kullanmaya devam etmek da sınıfsal. Eleştireceksanız o maskeyi takması gerektiğini bildiği halde takmayanları ya da takamayanları değil, herkesin takması gerektiğini bildiği halde herkese ücretsiz maske dağıtmayan, maskesiz sokağa çıkmayı yasaklamayan hükümeti eleştireceksiniz, hiç olmadı sorun bir bakalım neden tek kullanımlık maskenin fiyatı 5,8 liraymış. Salgın nedeniyle herkesi potansiyel taşıyıcı olarak görmeniz gereken yerde ırkçılık yapıp ten rengine göre insanları hedef göstermeyeceksiniz. Gökten maske yağdı da Afrikalı öğrenciler mi takmadı?

61 Paylaşımlar