Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Koloz’dan “İş Kazalarına” Veryansın!: “kktc’de İşçilerin Canını ne Devlet, ne Patron Düşünüyor, Herkes Patronun Kazancını Koruyor”

Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Melisa Koloz, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak hastanede karşılaştığı bir “iş kazası” vakasıyla ilgili açıklama yaptı.

Buradaki çalışma koşullarının Türkiye’dekine göre daha iyi olması neticesinde ayrı kalmayı göze almış o iki insan muhtemelen şimdi batsın öyle çalışma koşulları diyordur.

Nerden bilebilirler ki burada çalışanların canını ne devlet, ne patron düşünüyor. Herkes patronun kazancını koruyor.

Olan gazetelere “dikkatsizlik sonucu 22 metrelik kuyuya düşen” şeklinde haber olan işçilere oluyor.

Açıklama şöyle:

Dün devlet hastanesi acilinde beklerken iş kazası geçiren ve yaralı bir şekilde bekleyen birine rastladım. Mesele rastlamak değil acile giddiğinizde mutlaka en az üç işçi görürsünüz iş üniformaları içinde yaralı bekleyen. Dünkü arkadaş seslendi bana “ailemi aramama yardımcı olur musunuz” dedi. Numarayı verdi, hatta sağlık durumu çok da iyi gözükmeyen biri için bir hayli iyi verdi, numarayı iki kere tekrar etti mesela. Aradım. Nişanlısıymış, kız Türkiye’de, çocuk burda çalışıyor. Bir haritacılık şirketinde işleyen çocuk, arazi ölçümü yaparken 22 metrelik bir çukura düşmüş ve kırıklarıyla beraber hastaneye getirilmiş. Bu haliyle sevdiği insana haber salıyor, hayatımda bundan daha güzel çok az şeye rastladım, ne güzel sevgiler lan. Buradaki çalışma koşullarının Türkiye’dekine göre daha iyi olması neticesinde ayrı kalmayı göze almış o iki insan muhtemelen şimdi batsın öyle çalışma koşulları diyordur. Nerden bilebilirler ki burada çalışanların canını ne devlet, ne patron düşünüyor. Herkes patronun kazancını koruyor. Olan gazetelere “dikkatsizlik sonucu 22 metrelik kuyuya düşen” şeklinde haber olan işçilere oluyor. Türkiye’deki sömürü koşullarından kaçıp Kıbrıs’a gel başına bunlar gelsin bunun adı ölümü gösterip sıtmaya razı etmek değil mi? Umarım bir daha birbirlerini bu yüzden aramak zorunda kalmazlar.

110 Paylaşımlar