Bağımsızlık Yolu Omorfo: “2018’de Sözü Verilen Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin Akıbeti Ne?”

Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Örgütü resmi sosyal medya hesabından açıklama yaparak; otopark ve hayvan rehabilitasyon merkezi konularında Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı eleştirdi.

2018 seçim vaatleri içerisinde çok katlı otopark ve hayvan rehabilitasyon merkezi olduğunun vurgulandığı açıklamada belediyeye bu konulardaki sorumluluğu hatırlatıldı.

Açıklama şöyle:

Mahmut Özçınar, Belediye Başkanlığı’nın Yirmi İkinci Yılında 21. Yüzyıl’a Hala Ayak Uyduramıyor.

Laf var, icraat yok. Daha önceki vaatlerde de olduğu gibi 2018 seçim vaatlerinin çoğu hala yapılmamış durumdadır.Bu yılda da Omorfo sokaklarında yürüyebileceğimiz kaldırımlar yok. Düzenleneceği söylenmişti. Bu yılda da artan araç popülasyonu için düzgün park yeri yok. Çok katlı araç park yeri yapılacağı söylenmişti. Çok katlı otoparkı geçtik, var olan park yerini denetleyip düzenleyen yok. Bunlar gibi ve daha söz verilip gerçekleşmeyen vaatler gibi, Temmuz 2018’de tamamlanacağını seçim vaatleri arasında gösteren Hayvan Rehabilitasyon Merkezi 2020’de de bir ilerleme katetmedi. Hal bu iken ve insanlar ellerinden geldiğince sokakta yaşamaya çalışan hayvanları beslemeye çalışıyorken belediye kılını bile kıpırdatmıyor. Maalesef ki insana saygısı olmayan bir belediyeden hayvana karşı saygı bekliyoruz. Sokakta yaşayan ve günden güne artan hayvan popülasyonunun önüne geçmek BELEDİYENİN SORUMLULUĞUNDADIR. Daha önce çıkılan televizyon programlarında inkar edilse de yasa gayet açıktır. Belediye başkanı ya yasadan bir haberdir ya da yasayı bilerek uygulamamaktadır. 2018 seçimlerinden sonra da söylediğimiz gibi daha önce nasılsa, yine aynı şekilde Omorfo’nun ve Omorfo’da yaşayan insanların, hayvanların ve diğer canlıların çıkarı için uğraşmaya devam ediyoruz. Kılını kıpırdatmayan ve kargaşadan hoşlanan 22 yıllık belediye başkanının verdiği vaatleri bir an önce yerine getirmesini bekliyoruz.

83 Paylaşımlar