Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Koloz’dan Polis’e: “Ne Faşistleri Bulursunuz, Ne Asıl Hırsızları, Haliniz Nicedir?”

Bağımsızlık Yolu Mali Sekreteri Melisa Koloz, Polis’in bir hırsızlık olayında S.K ismindeki yanlış kişiyi tutuklaması üzerine bölge halkının hırsızlık yapan esas kişileri gösteren video kayıtlarını bulup Polis’e iletmelerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Koloz, S.K’nın neye göre tutuklandığını sorarken, Polis’e yönelik olarak “Ne faşistleri bulursunuz, ne asıl hırsızları, haliniz nicedir?” şeklinde ifadelere yer verdi.

Açıklama şöyle:

Alayköy’de hırsızlık olayının faili olarak S.K. isimli bir şahıs “polisin ileri sorgulaması” sonucu tutuklanmış. Eller kelepçeli mahkemeye çıkarmışlar, üç gün tutukluluk kararı verilmiş hakkında. Sonra ilgili şahsın hırsız olduğuna ihtimal vermeyen Alayköylüler gidip güvenlik kameralarını inceleyip asıl hırsızların olduğu görüntüleri bulup polis ile paylaşmışlar ve S.K. serbest bırakılmış. Polis açıklamalı: neye göre S.K. tutuklandı? Neden bölge sakinlerinin yaptığını polis yapmadı? Bu bir keyfilik değil mi? İlgili polis memurları ile ilgili bir işlem yapılacak mı? Ne faşistleri bulursunuz, ne asıl hırsızları, haliniz nicedir?