Bağımsızlık Yolu Omorfo Örgütü, Olağanüstü Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Bağımsızlık Yolu 1. Olağanüstü Omorfo Bölge Kurultayı bölge komitesinde boşalan yer gerekçesiyle seçim gündemiyle gerçekleştirildi.

Divanın oluşturulması ile başlayan kurultayda divan; Turan Dereboylu, Seval Akvan ve Hüsniye Seheroğlu isimlerinden oluşturuldu.

Divanın oluşturulmasının ardından Devrimci şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Divan başkanının gündemi açıklamasının ardından, sırasıyla Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Sorumlusu Günay Seheroğlu ve Bağımsızlık Yolu Genel Komitesi adına Mustafa Keleşzade birer konuşma yaptılar.

Seheroğlu konuşmasında, Omorfo’daki örgütlülüğün önemine değinerek, bir yılda çok yol kat edilmesinin mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Ayrıca 2018 Haziran’da gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü ve Omorfo’da artmaya başlayan ‘iş kazalarıyla’ ilgili daima takipte olacaklarının altını çizdi.

Bağımsızlık Yolu Genel Komitesi adına söz alan Keleşzade ise, “Omorfo’daki örgütlülüğün aktif olup yerinde refleks göstermesi çok büyük önem arz etmektedir. Omorfo’da daha da büyük bir örgütlenme potansiyeli mevcuttur. En kısa zamanda bu potansiyelin gerçekliğe döküleceğine olan inancım tamdır.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Omorfo Bölge Komitesi’nde boşalan göreve talip olan üyeler adaylıklarını koydu. Tek adayın çıktığı seçimde boşalan örgütlenme sorumluluğu görevine oybirliği ile Koray Gürkaya seçildi.

Gürkaya seçimden sonra söz alarak mevcut olan güçlü örgütlü yapıyı hep beraber daha da ileriye taşımak konusunda çaba harcamaya hazır olduğunu ifade etti.

Olağanüstü kurultay sonucunda Omorfo Bölge Komitesi Günay Seheroğlu, Ahmet Arkın ve Koray Gürkaya’dan oluştu.