Bağımsızlık Yolu Omorfo’dan Belediyenin ‘Bitmeyen İcraatları’na Dair Açıklama

Bağımsızlık Yolu Omorfo, Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar’ın seçim propagandası döneminde sözünü vermesine rağmen uygulamaya geçirmediği Hayvanlar için Rehabilitasyon Merkezi hakkında açıklama yaptı.

Örgüt, pazar günü bölgede şiddet gören bir köpeğin tedavi amaçlı Lefkoşa’ya götürülmesinin belediye için bir utanç olduğunu belirterek, Temmuz ayında bitme sözü verilen merkezin Eylül ayında olunmasına rağmen açılmaması hakkında “Hastalıkları hayvanlar değil, bitmeyen vaatler savuran belediye yöneticileri saçıyor” dedi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“Geçenlerde katıldığımız belediye meclis toplantısında konuşulanlar kadar konuşulmayanlar da bizim için önemliydi. Bu konuşulmayanlardan bir tanesi de 5. kez Belediye Başkanlığı’na seçilen Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin seçim çalışmaları arasında bulunan, seçim dönemi göz boyamak için bir heyecanla başlayıp, Temmuz’da bitecek sözü verilen; Hayvanlar için Rehabilitasyon Merkezi!
Bildiğiniz üzere Pazar günü Omorfo’da bir köpek şiddet gördü ve tedavi olması gerekti. Bölgemizdeki veterinerler elinden geleni yapmış olsa da donanımlı bir tedavi merkezine yollanmak zorunda kalındı. Şiddet gösteren ‘’insana’’ ne olduğunu sormakla birlikte, bu hayvanın tedavi olmak için Lefkoşa’ya götürülmesi belediyemiz için ayrı bir utanç. Bu köpek ve sokakta hasta dolaşan diğer köpekleri sadece biz görmüyoruz. Hayvanların tedavi edileceği rehabitilasyon merkezi Temmuz’da bitecek diye yazıldı çizildi ve söylendi. Eylül ayının sonlarına yaklaşırken bu konu ile ilgili seçim dönemindeki vaatlerinin sadece söylemde kaldığını görüyoruz. Sonra herkes sokaktaki hayvanlar hastalık saçıyor diyor.
Hastalığı hayvanlar değil bitmek nedir bilmeyen icraat vaatleri savuran belediye yöneticileri saçıyor.”

3 Paylaşımlar