Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu 4. Dönem Sertifika Töreni Yapıldı

Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu 4. Dönem eğitim çalışmaları sonunda 10 derslik müfredatı tamamlayan üyeler sertifikalarını aldı.

Lefkoşa Khora Kitap Cafe’de gerçekleşen sertifika töreninde ilk konuşmayı Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Mustafa Keleşzade yaparak, yükselen faşizm ve muhafazakarlaşma ile mücadelede örgütlülüğün önemine değindi. Örgüt okulunun ise örgütü geliştirdiğini ve örgütlülük için dayanışma sağladığını gördüklerini ve ne kadar yararlı bir uygulama olduğunu daha iyi kavradıklarını ifade etti. Keleşzade konuşmasının sonunda sertifika almaya hak kazanan üyeleri tebrik etti.

Ardından söz alan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu , 10 dersten oluşan bütünlüklü bir eğitim ile üyelere örgütün ideolojik hattını anlatma ve üyenin de kendi düşüncelerini sunma imkanı bulduğunun altını çizerek bunun Bağımsızlık Yolu’nu diğer örgütlerden farklı kıldığını söyledi. Rahvancıoğlu ileride tüzükte bir değişikliğe gidilerek BY organlarında görev almak isteyenlere dersleri tamamlama şartı getirmeyi düşündüklerini de ekledi. Rahvancıoğlu, dersleri tamamlayan üyeleri kutlayarak konuşmasını noktaladı.

Son olarak Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreteri Salih Erşangil söz alarak, örgüt okulunun yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini, 10 derslik bir müfredatının olduğunu ve bunun 4 aylık süreçte tamamlanabildiğini belirterek bu süreci tamamlayabilmenin bu denli yoğun gündem arasında çok da kolay olmadığını söyledi. Erşangil müfredatı tamamlayan üyeleri tebrik etti.

Sertifika töreni konuşmaların ardından hak kazananlara sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

13 Paylaşımlar