Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu’nun Omorfo’daki Eğitim Dönemi Tamamlandı, Üyeler Sertifikalarını Aldı

Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu’nun Omorfo’daki eğitim dönemi 9 Kasım Perşembe günü Omorfo Khora Kitap Cafe’de sertifikaların verilmesi ile tamamlandı.

Bağımsızlık Yolu Eğitim Komitesi’nin düzenlediği eğitimlerin tamamlama sertifikaları verilmeden önce sırasıyla Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Sorumlusu Günay Seheroğlu, Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreteri Salih Erşangil ve Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu birer konuşma yaptılar.

Omorfo Sorumlusu Seheroğlu açılış konuşmasında, okulun birlikteliği arttırdığını ve üyelerin ideolojik donanımına katkı sağladığını belirtti.

Ardından Eğitim Sekreteri Erşangil söz alarak “Derslere katılım yüksekti ve bu da üyelerin örgütüne sahip çıktığını gösteriyor. Dersler sırasında hem üye-eğitimciler üyelere hem de üyeler üye-eğitimcilere ve dolayısıyla örgüte tartışmalar neticesinde önemli bir teorik katkıda bulundu” şekline konuştu.

Son olarak söz alan Genel Sekreter Rahvancıoğlu, 10 derslik periyottan oluşan eğitim serisinden oluşan Örgüt Okulu’nda üzerinde durulan teorik bilgilerin aslında örgütün bir çok dökümanında yer aldığını ancak  eğitimlerin bu bilgileri daha derinlemesine tartışma fırsatı yarattığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Baraka Tiyatro Ekibi, Özel sektörde sendikasız çalıştırılmak yasaklansın mesajı veren bir sokak tiyatrosu sergiledi.  Sertifika töreni 10 derslik eğitimi tamamlayan aday üye ve üyelere sertifikaları verilerek sona erdi.

Lefkoşa, Mağusa ve Omorfo’da Tamamlandı, Lefkoşa’da Yeni Dönem Başladı

Lefkoşa, Mağusa ve Omorfo’da tamamlanan eğitim döneminin ardından eğitimler Lefkoşa’da açılan yeni dönemle devam ediyor.

Bağımsızlık Yolu Örgüt Okulu ile üyelerin teorik bilgisinin hep birlikte gelişmesi ve örgüt içerisindeki ideolojik birlikteliğin daha da sağlamlaştırılması hedefleniyor.

20 Paylaşımlar