Bağımsızlık Yolu Yeni Düzen Gazetesi’ni Ziyaret Etti: Basın Özgürlüğü Onurumuzdur!

Bağımsızlık Yolu, Yeni Düzen Gazetesi’ne dayanışma ziyareti gerçekleştirdi. Bağımsızlık Yolu’ndan Ömer Tatlısu ve Mustafa Keleşzade, geçtiğimiz gün takip edilerek aracına “başın belada” yazılı bir tehdit notu asılan Yenidüzen Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mert Özdağ ile görüştü. Ziyarette, yapılanın sadece Mert Özdağ’a değil, Mert Özdağ şahsında gazeteciliğe ve basın özgürlüğüne yapılan bir tehdit olduğunun altı çizilerek, Mert Özdağ’a Bağımsızlık Yolu olarak dayanışmalarını iletti.

Görüşmede baskılara karşı birleşebilmenin önemi ve basın özgürlüğünün onurumuz olduğu da vurgulandı. Bağımsızlık Yolu temsilcileri, geçmişten günümüze gazetecilik mesleğini icra edenlere karşı yapılan tehditlerin basın özgürlüğünün önünde duramadığı ve duramayacağının altını çizdi.

Özdağ, gösterilen desteğin kendisine yanlız olmadığımı hissettirdiğini vurguladı. Heyet ise fikir veya renk farklılıkları ne olursa olsun yapılan bu tarz tehditlerde bir arada ve dayanışma içerisinde olmanın gerekliliğini belirtti. Olay sonrası yaşadıkları hakkında bilgi veren Özdağ, olayın aydınlatılması için gelen destekten de memnun olduğunu söyledi.

0 Paylaşımlar