Bağımsızlık Yolu’ndan AKP Mitingine Tepki: “Kıbrıslı Türk Halkı Onursuzluklara Dur Demesini Bilecektir”

Bağımsızlık Yolu, Eğitim Sekreteri Salih Erşangil tarafından yayınlanan bildiriyle AKP mitingine tepki gösterdi. Bildiride ülkemizde yabancı bir ülkenin iç siyaseti ile ilgili yapılan mitingin kabul edilemez olması bir yana mitinge devlet erkanından 2 bakanın katılması ve başka bir ülkenin iç siyaseti ile ilgili sözler sarf etmesi yenilir yutulur cinsten değildir denildi.

Her gün trafik kazalarında ölürken, yoksullaşıp göç yollarına düşerken, bu işlerle ilgilenmesi gereken bakanların, AKP mitinglerinde el sallamasını izlemek öfkemizi iki katına çıkarmaktadır diye devam eden açıklamada, Bağımsızlık Yolu olarak, ülkemizde gerçekleşen AKP mitingini ve buna vesile olanları kınıyoruz denildi.

Bildiri, Ülkemiz Türkiye siyasetinin iç meselelerinin şekillendirileceği bir il değil; Kıbrıslı Türklerin yaşam ve varoluş alanıdır. Kıbrıslı Türk halkı günü geldiğinde ülkeyi sahipsiz sananlara karşı onurlu duruşu ile yapılan bu onursuzluklara dur demesini bilecektir. Yeter artık sizin yalakalığınız. Bu halk sizden utanıyor. şeklinde sona erdi.

Bağımsızlık Yolu adına yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

Kıbrıslı Türk Halkı Onursuzluklara Dur Demesini Bilecektir

Ülkemizde yabancı bir ülkenin iç siyaseti ile ilgili miting yapılması kabul edilemezdir. Hele bu mitinge devlet erkanından 2 bakanın katılması ve başka bir ülkenin iç siyaseti ile ilgili sözler sarf etmesi yenir yutulur cinsten değildir. AKP’nin diktatörce politikaları neticesinde Türkiye halkları üzerindeki baskısı artarken ve ülkemizde de bunun yansımaları görülürken “bakanlarımızın” AKP’nin mitinglerinde boy göstermesi oldukça manidardır. Her gün trafik kazalarında ölürken, yoksullaşıp göç yollarına düşerken, bu işlerle ilgilenmesi gereken bakanların, AKP mitinglerinde el sallamasını izlemek öfkemizi iki katına çıkarmaktadır. Bağımsızlık Yolu olarak, ülkemizde gerçekleşen AKP mitingini ve buna vesile olanları kınıyoruz. Ülkemiz Türkiye siyasetinin iç meselelerinin şekillendirileceği bir il değil; Kıbrıslı Türklerin yaşam ve varoluş alanıdır. Kıbrıslı Türk halkı günü geldiğinde ülkeyi sahipsiz sananlara karşı onurlu duruşu ile yapılan bu onursuzluklara dur demesini bilecektir. Yeter artık sizin yalakalığınız. Bu halk sizden utanıyor.

Bağımsızlık Yolu(a)

Bağımsızlık Yolu Eğitim Sekreteri

Salih Erşangil

74 Paylaşımlar