Bağımsızlık Yolu’ndan GAÜ’de Yaşanan Sıkıntılarla İlgili Örgütlere Toplantı Çağrısı

Bağımsızlık Yolu, GAÜ’de çalışanların yaşadığı hak mahrumiyeti üzerine konuya duyarlı örgütlere çözüm üretmek ve süreci şekillendirmek adına toplantı çağrısı yaptı

Bağımsızlık Yolu, GAÜ çalışanlarının maaşlarının ödenmemesi, sosyal yatırımlarının yapılmaması ve çalışma yaşamlarında karşılaştıkları sıkıntılar ve diğer sorunların çözüm yollarının tartışılıp bulunması için duyarlı tüm yapılara 11 Temmuz Pazartesi saat 19:00’da Khora Kitap Cafe’de buluşmak üzere çağrı yaptı.

Bağımsızlık Yolu’nun yaptığı çağrı şöyle;

“Bağımsızlık Yolu olarak, GAÜ’de yaşanan mağduriyetler konusunda halen üniversite personeli olan veya ayrılmış çeşitli kişilerden dayanışma, işbirliği vb. mesajlar almaktayız. Aynı zamanda çeşitli kurum ve kuruluşların da gerek özel sektörde yaşanan sıkıntılar gerekse de bugün bu konunun simgesi haline gelen GAÜ konusunda duyarlılık göstermekte olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bize ulaşan kişilerin yasal, ekonomik, siyasi mağduriyetlerinin insanca bir çözüm yoluna sokulması için, duyarlılık sahibi tüm yapıların bir araya gelmesi ve süreci el birliği ile koordine etmesinin, kamuoyu vicdanı açısından da, gerçekten sonuç alıcı bir adım atmak açısından da faydalı olabileceği düşüncesindeyiz. Bu çerçevede duyarlı tüm kurum, siyaset, sendika ve yapıları birlikte ne yapılabileceğini konuşmak üzere 11 Temmuz Pazartesi saat 19:00’da Khora Kitap Cafe’de buluşmaya ve bundan böyle süreci birlikte şekillendirmeye çağırırız…”

287 Paylaşımlar