Bağımsızlık Yolu’ndan Mağusa Halkının Eylemine Destek

Pazartesi günü Mağusa’da gerçekleşen trafik kazasında iki buçuk yaşındaki Doğa Çiçek’in hayatını kaybetmesinin ardından, Mağusa halkı örgütlenerek 12 Mart Cumartesi günü eylem çağrısı yaptı.

Kazanın yaşandığı yer olan eski Mağusa-Lefkoşa Anayolu’nda (Tenten Fabrikası önü) gerçekleşecek eyleme, Bağımsızlık Yolu’ndan destek açıklaması yapıldı.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklama şöyle:

Kıbrıs’ın kuzeyinde 1974’ten beridir yaratılan düzen birçok sorunu da büyüterek bugüne kadar taşımıştır. Bu sorunların en can yakıcı olanlarından biri ise trafik kazalarıdır.

Toplumda yakınını, arkadaşını, ailesinden birisini kaybetmemiş neredeyse kimse kalmamışken gelmiş geçmiş tüm siyasiler toplu taşımacılığı baltalamak için ellerinden geleni yapmış, trafikte işlenen suçları devletin gelir kapılarından biri haline getirmiş, yolları aydınlatacaklarına bayrağı ışıklandırmaya devam etmişlerdir. Diğer bir deyişle Kıbrıs’ın kuzeyinde kendine devlet diyen mekanizma ve o mekanizmanın dişlileri haline gelen tüm partiler trafik kazalarının birinci sorumlularıdırlar.

İşte bu bilinçle 12 Mart Cumartesi günü saat 11.00’de son kurbanımız Doğa Çiçek’in öldüğü yerde biz de eylemde olacağız. Halkımızın değiştirici ve dönüştürücü gücünün bilinciyle…

Bağımsızlık Yolu Mağusa Örgütü (a)
Fatih Bayraktar

2 Paylaşımlar