Bakan “Eğitimi Etkileyecek Bir Sorun Yok” Dedi, Sınıfın Tavanı Çöktü

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova’nın “Okullardaki sorunlar bilinçli olarak abartılıyor, sınıflarda eğitimi engelleyecek bir durum yok” açıklamasının üstünden kısa bir süre geçmişken, Yedikonuk İlkokulu’nda öğrenciler büyük bir tehlike atlattı.

Kıbrıs Gazetesi’nden Ayşe Bulut’un haberine göre;

Yedikonuk İlkokulu’nda büyük bir tehlike atlatıldı. İkinci sınıfın tavanından kocaman bir beton parçası düştü.

Tavandan kopan beton parçası, çocukların sınıfta oturduğu sıraların yanına düştü. Ancak olayın yaşandığı saatlerde sınıfta çocukların olmayışı, olası bir faciayı önledi.

Yedikonuk İlkokulu’nun ikinci sınıf tavanının büyük bir bölümünde sıvaların kabarması, tamir ihtiyacını acil kılıyor.

Okul Aile Birliği İskele Bölgesi Federasyon Başkanı Ali Kaplan, yaşanan olayın üzücü olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Olay anında çocukların sınıfta olmayışı büyük bir şans. Bakanlığı aradım, inşaat ekiplerinin bugün keşif için geleceklerini söylediler. En kısa zamanda sınıfın tamiratı gerekiyor. Tavana gerekirse izolasyon da yapılacak”.

Okul Alile Birliği Başkanı Emine Aktolgalı da olayın çocukların sınıfta olmadığı bir zamanda yaşanmasını büyük şans diye nitelendirerek, “Sınıfın tavanının büyük bir bölümü kabarmış. Biz çocuklarımızın bu sınıfta ders yapmalarına müsaade etmiyoruz. Çocuklarımızı başka bir sınıfa aldık. Bakanlığımız tarafından bu sınıfın bir an önce tamiratının yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

96 Paylaşımlar