Bakanlığın Sitesindeki “İşten Durdurma Yasaklandı” Açıklamasında Dikkat Çeken Düzenleme

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi Facebook sayfasında “İşten Durdurmayı Yasaklama” kararına ilişkin paylaşım üzerinde yapılan düzenleme dikkat çekti.

On Binleri İlgilendiren Karara Düzeltme

Sözü geçen paylaşım ilk olarak, bu haberin yapıldığı andan 6 saat önce yapılırken, işten durdurmaları yasaklama yönündeki kararın 30 Mart’tan itibaren yürürlükte olacağı duyuruldu.

Ancak düzenleme geçmişinden de görülebileceği üzere 3 saat sonra paylaşımda değişikliğe gidilerek kararın kapsayacağı başlangıç tarihi 15 Mart şeklinde düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Faiz Sucuoğlu bugün erken saatlerde, 30 Mart- 30 Nisan tarihlerini kapsayacak bir işten durdurmayı yürürlüğe sokma kararı aldığını açıklamıştı.

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu İlk Karardan Sonra Uyarmıştı

Yapılan değişikliğe ise, bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabındaki ilgili paylaşımın yapıldığı saat ile paylaşımda düzenlemeye gidilen saat arasında kalan zaman diliminde Radyo Mayıs’ta Hasan Bilgehan’ın programına telefonla bağlanan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu’nun yaptığı uyarının neden olduğu tahmin ediliyor.

Yapılan bu değişiklik özel sektör emekçilerinin hakları için olumlu bir geri adım olsa da yürütmenin parçası olan bir Bakanlıkta alınan karar üzerinde bu şekilde ciddiyetsizce değişime gidilmesi akıllarda soru işareti yarattı.

Ayrıca alınan kararın belgesi ise hala ortada yok!

23 Paylaşımlar