Baraka: “Alihan Pehlivan’ın Bu Tutumu Gazetecilik Mesleğinin Aşşağılanmasıdır”

Dün akşam Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda Dayanışma örgütü tarafından gerçekleştirilen protesto girişimi, bazı çevreler tarafından Baraka Kültür Merkezi’ne mal edilmeye çalışılıyor. Dayanışma örgütü tarafından yapılan ve resmi sayfalarından da sahiplenilen eyleminin Alihan Pehlivan tarafından Baraka’ya mal edilmeye çalışılmasına karşı açıklama yapan Baraka, Pehlivan’ı “ya gazeteci olma iddiasından vazgeçerek gerçek mesleği olan tetikçilikle anılmaya ya da gazetecilik yapmaya” davet etti.

“Burnunun ucunda olan bir olayı bile anlamaktan aciz bir kişinin, gazetecilik iddiası komiktir” 

Baraka Kültür Merkezi, Dayanışma tarafından yapılan ve sahiplenilen protesto girişiminin Alihan Pehlivan tarafından kendilerine mal edilmeye çalışılmasına tepki göstererek, “Burnunun ucunda olan bir olayı bile anlamaktan aciz bir kişinin, gazetecilik iddiası komiktir” dedi.

Eylemin bütün basının gözü önünden gerçekleştiği ve daha sonra Dayanışma tarafından da sahiplenildiğine dikkat çekilen açıklamada, buna rağmen olayı köşesinden “Barakacılar yaptı” diye duyuran Alihan Pehlivan’a yönelik “Kendisini ya gazeteci olma iddiasından vazgeçerek gerçek mesleği olan tetikçilikle anılmaya ya da gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. Bu tutumu ülkemizin onuruyla mesleğini icra eden gazetecilerine bir haksızlık, gazetecilik mesleğinin aşağılanmasıdır” ifadeleri kullanıldı.

Baraka, Baraka dostlarına da çağrıda bulunarak, Baraka ile ilgili bilgileri resmi web sitesi baraka.cc’den takip etmeleri, Baraka hakkında sol veya sağ çıkar çevrelerince uydurulan şaibelere itibar etmemeleri istendi.

Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle;

“Dün akşam Cumhurbaşkanlığı sarayında açık, net, şeffaf bir şekilde gerçekleşen demokratik eylem, Dayanışma isimli örgüt tarafından yapılmış ve kendi resmi sayfalarından da sahiplenilmiştir.

Alihan Pehlivan bey, bütün basının gözü önünde gerçekleşen ve kimin tarafından yapıldığını anlamak için pek çaba gerektirmeyen bu eylemin örgütümüz Baraka tarafından yapıldığını iddia etmektedir. Kendisini ya gazeteci olma iddiasından vazgeçerek gerçek mesleği olan tetikçilikle anılmaya ya da gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. Bu tutumu ülkemizin onuruyla mesleğini icra eden gazetecilerine bir haksızlık, gazetecilik mesleğinin aşağılanmasıdır. Burnunun ucunda olan bir olayı bile anlamaktan aciz bir kişinin, gazetecilik iddiası komiktir.

Baraka dostlarına çağrımız, örgütümüz ile ilgili bilgileri resmi web sitemiz baraka.cc’den takip etmeleri, hakkımızda sol veya sağ çıkar çevrelerince uydurulan şaibelere itibar etmemeleridir… Baraka yaptığı veya yapacağı tüm eylem, etkinlik ve faaliyetlerini açıkça sayfasında ilan eden bir demokratik taban örgütlenmesidir ve Kıbrıslı Türk halkı ile olan bağları, karanlık güçlerin psikolojik savaş teknikleri ile yıpratamayacağı kadar derindir.

Dostlarımıza duyurulur…”

39 Paylaşımlar