BARAKA: “LİMASOL TÜRK KOOPERATİFİ YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINSIN!”

Baraka: Bu yaşananlar ışığında, ilgili bakanı ve Kooperatif Şirketler Mukkayyidini göreve davet eder en kısa zamanda Limasol Türk Kooperatif’inin Yönetim kurulunu görevden almaya çağırırız. İşten atılan emekçi dostlarımızın da elimizden geldiği kadar yanında olacağımızı halkımıza duyururuz.

Baraka Kültür Merkezi Limasol Türk Kooperatifi’nde 12 kişinin işten atılması ile ilgili basın açıklamaı yayınladı.
Baraka aktivisti Mehmet Adaman imzalı açıklamada yaşanılanlar “insanlık onurunun ayaklar altına alınması” olarak değerlendirilerek Limasol Türk Kooperatifi Yönetim Kurulu’nun görevden alınması için çağrı yapıldı.

İşte açıklama:

Dün Limasol Türk Kooperatifinden 12 kişi ihtiyat sandığının sınavına girdiği için ilgili kooperatifin yönetim kurulu tarafından işten atıldı. Yapılan, faşizmdir, çalışanını kölesi olarak görmektir, kısacası bu insanlık onurunu ayaklar altına almaktan başka bir şey değildir. Bu kooperatif yöneticilerinin koperatifçilik ile yakından uzaktan ilgisi kalmamıştır. Kooperatifçiliğin en temel ilkeleri olan demokrasi, eşitlik ve dayanışmadan nasibini alamamış, kendi personeli ile aynı asansöre dahi binmeye tenezzül etmeyen bu yönetici müsvettelerinin kooperatifçiliğe zarar verdiği açıktır. Bu yaşananlar ışığında, ilgili bakanı ve Kooperatif Şirketler Mukkayyidini göreve davet eder en kısa zamanda Limasol Türk Kooperatif’inin Yönetim kurulunu görevden almaya çağırırız. İşten atılan emekçi dostlarımızın da elimizden geldiği kadar yanında olacağımızı halkımıza duyururuz.

Mehmet Adaman
Baraka Aktivisti

88 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply