KTAMS: “HÜKÜMET NE KADAR EMEĞİN HÜKÜMETİ OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada Limasol Türk Kooperatif Bankası’nda işten durdurulanlara sahip çıkarak uygulamayı “anti demokratik ve faşizan” bir uygulama olarak nitelendirdi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

İsminde kooperatif olan ancak kooperatif mantığı ile hiç örtüşmeyen bir şekilde tamamen kar hırsı ile hareket eden Limasol Türk Kooperatif Bankası’nda geçtiğimiz gün 11 pırıl pırıl gencimiz sırf İhtiyat Sandığı sınavına girdi diye sözde performans eksikliği gerekçe gösterilerek işten durdurulmuştur.

Sözde toplu sözleşme kapsamında çalıştığı iddia edilen bu gençlerimizin iş yasasına aykırı bir şekilde kooperatifçilik mantığında yer alamayan anti demokratik ve faşizan bir uygulama ile işten durdurulması kesinlikle kabul edilebilir olmayıp hükümetten bu yönde hiç bir açıklama yapılmaması ise hükümetin ne kadar emeğin hükümeti olduğunu tüm topluma göstermiştir.

Bizler KTAMS ailesi olarak yasalara aykırı bir şekilde işten durdurulan bu gençlerimizin haklı mücadelesine maddi manevi sonuna kadar destek vereceğimizi belirtir Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın bu davranışını değerlendirmeyi de kamuoyunun vicdanına bırakırız.

10 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply