Baraka Tiyatro Ekibi, Kadın Sığınma Evi İçin Sahneye Çıkacak

Aziz Nesin’in yazdığı, Baraka Tiyatro Ekibi’nin günümüze uyarladığı “Düdükçülerle Fırçacıların Barışı” oyunu kadın sığınma evi ile dayanışma için sahneleniyor.

Kadın Sığınma Evi ile dayanışma amacıyla sahnelenecek oyun, 27 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de izleyici ile buluşacak. Oyunun tüm gelirleri Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Kadın Sığınma Evi’ne verilecek.

“Barış Müzakerelerine” Eleştirel Bir Bakış

Baraka Tiyatro Ekibi’nin sahneye koyduğu Aziz Nesin’in “Düdükçülerle Fırçacıların Barışı” oyunu “barış müzakerelerine” eleştirel bir bakış sunuyor.

Oyunda Övreke ile Limia isimli iki düşman ülke birbirine savaş açmak isterken, barış ticaretiyle geçinen Zolpon isimli ülke ise onların arasını bulmaya çalışıyor.

Tuzu kuru politikacıların masa başında verdiği kararların tuzu kuru olmayan insanları nasıl etkilediğini ve felakete sürüklediğini, kapitalist düzenin nasıl kendi çocuklarını yiyerek beslendiğini, zerafet ve diplomasi maskeleri altında nasıl vahşi ve kanlı ağızlar ile gözlerin durduğunu bütün komikliğine hatta saçmalığına rağmen son derece net biçimde anlatan oyunda hem kahkahadan kırılacak hem de içinde yaşadığımız düzene isyan edeceksiniz.

Rezervasyon için: 0 542 888 65 76 arayabilir veya oyun günü kapıdan ayrıca Khora Kitap Cafelerden temin edebilirsiniz.

13 Paylaşımlar