BARAKA’DAN ANLAMLI DAYANIŞMA KONSERİ

Batırılan Kıbrıs Türk Hava Yolları eski çalışanı Tarkan Atakan’a 2010 senesinde eylemler sırasında KTHY binasına 108 TL’lik zarar verdiği iddiası ile açılan davanın, dava masraflarının karşılanabilmesi amacı ile Baraka 18 Temmuz akşamı saat 8’te Bar Fly’da bir dayanışma konseri organize ediyor.
Baraka’dan yapılan açıklamanın tam metni:

KTHY eski çalışanı Tarkan Atakan aleyhine, 2010 yılında gerçekleşen eylemler sırasında KTHY binasının camını kırdığı ve Kıbrıs Türk Hava Yolları’na 108 TL’lik hasar verdiği iddiasıyla açılan ve halen devam etmekte olan “kasti hasar” davası ile dayanışıyoruz.

Tarkat Atakan’ın şahsında KTHY mücadelesinin ve tüm KTHY çalışanlarının itham edildiği davanın savunması için mahkeme masraflarına sadece DAÜ-SEN tarafından 1000 TL tutarında bir katkı yapıldı. Ancak dava masrafları için 1500 TL daha gerekiyor. Bu tutarın KTHY mücadelesine sahip çıkan halkımızın katkısı ile karşılanması için 18 Temmuz 2015 Cumartesi saat 20:00′da Lefkoşa’da bulunan Barfly’da bir dayanışma konser organize edildi. Baraka Müzik Topluluğu Sol Anahtarı’nın ücretsiz sahne alacağı konserden toplanacak para, dava masrafları için harcanacak.

KTHY’yi batırıp, yüzlerce çalışana ve Kıbrıslı Türklerin bir değerine kasti hasar verenlerin; sendikal direniş sırasında kırılan bir camın peşine düşmesi inandırıcı değildir. Bu davayı hepimize açılmış bir dava olarak kabul ediyoruz. 10 TL’lik dava masrafları ile dayanışma katkısı karşılığında satılmakta olan konser biletlerini temin etmek veya satmak için Baraka Kültür Merkezi’ne veya Khora Kitap Kafe’ye ulaşabilirsiniz.

Dayanışma etkinliğinin Facebook eventine https://www.facebook.com/events/1671168346446866/ adresinden ulaşabilirsiniz.