Baraka’dan Halkevleri’ne mesaj: “Ahmet de yüreğimize yangın oldu…”

Antakya’da Halkevleri üyesi Ahmet Atakan’ın polis saldırısı sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından Baraka Külütür Merkezi Halkevleri’ne mesaj gönerdi… Mesajda başsağlığı iletilirken şu ifadelere yer veirldi: “Türkiye’nin tüm “çapulcularına” ve “eşkiyalarına”; Kıbrıs’ın “beslemelerinden” selam olsun… Başta Antakya halkına, ailesine, Türkiye halklarına ve yoldaş örgütümüz Halkevleri üyelerine en derin başsağlığı duygularımızı iletiyoruz.”

10 Eylül 2013

 

Sayın Oya Ersoy,

Halkevleri Genel Başkanı

 

Dün gece acı haberi aldık…

Halkevleri üyesi Ahmet Atakan’ı polisin faşist saldırısı ile kaybetmenin derin üzüntüsünü sizinle paylaşıyoruz. Haziran İsyanı’nın başlangıcından beridir kaybettiğimiz tüm diğer gençler gibi Ahmet de yüreğimize yangın oldu…

Türkiye halklarının en meşru taleplerine şiddet, baskı, zulüm ve hakaretlerle saldıran; gözü dönmüş bir hükümet karşısında fiili ve militan direnişinizi gururla takip ediyoruz. Onuru için direnen bir halkı hiçbir yalanın sindiremeyeceğini gösteriyor, Türkiye tarihini yeniden yazıyor ve bize umut veriyorsunuz.

Türkiye’nin tüm “çapulcularına” ve “eşkiyalarına”; Kıbrıs’ın “beslemelerinden” selam olsun…

Başta Antakya halkına, ailesine, Türkiye halklarına ve yoldaş örgütümüz Halkevleri üyelerine en derin başsağlığı duygularımızı iletiyoruz.

Acınız, acımızdır…

 

Baraka Kültür Merkezi (a)

Münür Rahvancıoğlu

Be the first to comment

Leave a Reply