Başbakan’ın Nefret Söylemleri Sürüyor!

Başbakan Ersin Tatar’ın Kıbrıs’ta bulunan 3’üncü dünya ülkesi vatandaşlarına yönelik nefret söylemi hız kesmeksizin devam ediyor. 

Başbakan Ersin Tatar, bugün akşam saatlerinde Diyalog TV’de Reşat Akar’ın sunduğu TV programına telefonla bağlanarak ekonomik paketle ilgili görüşlerini dile getirdi. 

Tatar programdaki konuşmasında 3’üncü dünya ülkesi vatandaşlarına yönelik olarak nefret söylemlerine sürdürdü. Tatar konuşmasında, bizim kaynaklarımız gıt. Komite değerlendirecek kaç kişi burada kaldı diye. Bu insanlar geliyor bir maaşla çalışıyor. Ödedikleri vergi var mı çok merak ederim, asgari ücretten görünür yatırımları. 3 çocuğu var, 3’ü da benim okuluma gider. Hasta olur, benim hastaneme gider. 3 çocuğu ve karısıyla, hatta karısının anası ve babasıyla… Kıbrıs Türk hükümetini biraz koruyalım… O verdiği prim karşılığında okula gider, hastaneye da gider. Bu da buraya yazılsın. 3 bin 500 TL alan adamın bu ülkeye getirisi nedir? Ben bu insanlara karşı değilim ama bu ülkeyi yönetenler bollukla yönetmiyor bu ülkeyi…”

Konuşmanın tamamını izlemek için ekteki videoya tıklayınız:

https://www.facebook.com/gazeddakibris/videos/496301067944035/