Bağımsızlık Yolu’ndan Ayrımcılığa Karşı Eylem

Bağımsızlık Yolu Hükümetin aldığı ekonomik tedbirlerin ayrımcı, eşitlik ve adalet karşıtı niteliği nedeniyle yarın eylem yapıyor.

Açıklama şöyle:

Ayrımcılğa Karşı Eşitlik ve Adalet İçin yarın (Cuma) saat 15’te Sosyal Medya Eylemi Hükümetin açıkladığı ekonomik önlemlerde 3. Ülke vatandaşı emekçileri, esnafı, serbest çalışanı görmemesine, ödenecek tüm bedeli emekçilerin sırtına yüklerken, ultra zenginlerin payına ise teşvik ve rica düşmesine tepki olarak Bağımsızlık Yolu olarak yarın (Cuma) saat 15’te #AyrımcılığaKarşıEşitlikveAdalet sosyal medya etiketi ile sizleri eyleme çağırıyoruz.

Eyleme destek vermek isterseniz:

1) Hükümetin aldığı önlemlere yönelik tepkinizi ve veya taleplerinizi bir kağıda yazıp, #AyrımcılığaKarşıEşitlikveAdalet hastagını atın.

2) Kağıdı elinize alın ve fotoğrafınızı çekin.

3) Bu fotoğrafı kendi profilinizden kktc başbakanlık ve kktc başbakan yardımcılığı ve dış işleri bakanlığı sayfalarını taglayarak paylaşın.

Birlikte daha güçlüyüz, gelin hükümete sesimizi evlerimizden duyuralım! Sokağa çıkamamanın halka karşı politikalarında tepkimizi örtütlememize engel olamayacağını gösterelim.

Bu gönderiyi paylaşalım ki daha fazla insan eylemden haberdar olsun #BirlikteDahaGüçlüyüz

#EvdeKal

#AyrımcılığaKarşıEşitlikveAdalet

#BağımsılzıkYolu

144 Paylaşımlar