3 Köy Karantina Altına Alındı: Dipkarpaz, Sipahi, Yeni Erenköy

Yeni Erenköy, Dipkarpaz ve Siphai’de geçici karantina uygulamasına karar verildi. Başbakan Ersin Tatar’ın da doğruladığı uygulamanın önceden açıklanmaması dikkat çekti.

Karantinanın her üç köyde, birer kişide Covid-19 pozitif çıkması sonucu uygulandığı, ilgili kişilerin sosyal temas kurduğu herkese hızlı testler yapılacağı kaydedildi.

Sipahi Muhtarı Göksel Hacıhasanoğlu da Dipkarpaz, Sipahi, Yeni Erenköy’ün karantina altına alındığını söyledi. Kararın “coronavirüs merkezi tarafından alındığı”nı muhtar paylaşırken, köylere giriş ve çıkışların kapatıldığını açıkladı.

Muhtar Göksel Hacıhasanoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“DUYURU : Tüm bölge halkının dikkatine Dipkarpaz, Sipahi, Yeni Erenköy bu köylerimize bu akşamdan itibaren karantina ya alınmış bulunup bu köylere giriş çıkışlar yasaklanmıştır yollar kapanmış bulunmaktadır tüm bölge halkının dikkatine.”

Coşkun: Bir Aileden 5 kişi Koronavirüs, 50-60 Kişiyle Temasları Oldu

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Dipkarpaz’da bir aileden 5 kişide Coronavirüs testinin POZİTİF çıktığını ve bu ailenin ise 50, 60 kişiyle temasları olduğunu ifade ederek, yarın bölgede detaylı bir tarama yapılacağını belirtti.

Coşkun, bölge halkına konuyla ilgili anons yapmak üzere olduğunu kaydederek, “İlgili bakanla görüştük, yarın köyde bir tarama yapmak istiyoruz.” dedi.

(YeniDüzen)

199 Paylaşımlar