“Başkanın” Kıbrıs’taki Besleme Türk Gençliğine Hitabı – Mustafa Keleşzade

“Ey Kıbrıs’taki Besleme Türk Gençliği,

Bugüne kadar sizin oraları çok boşladım,şehidim, gazim, var dedim, oradaki stratejik çıkarıma baktım. Ben öyle dedik sonra siz iyice yata yata şiştiniz, daha beter besleme oldunuz. Bundan sonra yok öyle yağma dedim,ekonomik paketlerimle sizi biraz dürteyim, az biraz size çeki düzen vereyim dedim olmadı, yapmadınız.Utanmadan sokağa bile çıktınız. Hala daha da kendi kafanızın dikine gitmeye devam ediyorsunuz. 

Bir hatamız varsa, kabul etmesini de en iyi biz biliriz! Bu konuda da hatamızı kabul etmesini biliriz. Sadece ekonominizi belirlemek, cebinizdeki paraya müdahale etmek yeter sanmışız, yetmez! Hatta suyunuzun vanasının başına oturmak dahi yetmez. Eğitimi, kültürü sizlere bıraktım, iyice bilim sevici,isyankâr, alkolik, gezici kılıklı çapulcu gençlere dönüştünüz.

Ey besleme gençlik, size müjdem olsun, bu saatten sonra Evvel Allah kuracağım gençlik koordinasyon ofisi ile bu durumu ortadan kaldırıyorum. Ofis kurulduğu andan itibaren müdürlerim aracılığı ile atayacağım helal süt emmiş kişiler kime burs vereceğimden, etkinliğine, kampına, müziğinden, dansına kadar her şeyinizi siz Kıbrıs’taki gençlerimiz için belirleyecekler. Aklınızda şüphe kalmasın diye söyleyeyim, korkmayın elbette sizin besleme halkınızdan değil, anavatanınızdan atayacağım bu kişileri. Sizin o neüdüğü belirsiz bakanlığınızdan da elbette daha yetkili olacaklar!

MİT müsteşarım Hakan Fidan’ı Japonya’ya sürmezden hemen evvel kendisi bana bir bilgi verdi, sizin adınıza ben utandım. Affedersiniz kızlı, erkekli gençlik kampları düzenleniyormuş sizin oralarda. Siz söyleyin benim yavrularım, yavru vatanımdaolacak iş mi bu?

Hele geçen bir törende şahit oldum, kendinize bir folklor uydurmuşsunuz kızlı erkekli oynanıyor bu ucube, neymiş “Kıbrıs folklörü” imiş.  Güzel ecdadımızın müzikleri dururken olacak iş mi bu! Ama müdürlerime durumu ilettim, koordinasyon ofisi meclisinizde onaylanır onaylanmaz size örf ve adetlerimize uygun bir musiki yaratmak için çabalarımızbaşladı. Bu doğrultuda Uğur Işılak ile de konuştum, güzideDombıra’mızı da sizlere yeni bir müzik altyapısı sağlamak ve kullanmak için hazırda tutuyoruz. Bu da bir müjdem olsun.

İlkokullarınızdan, liselerinize gençlerinizin durumu ile ilgili de yardım heyetim yetkililerinden ayrıntılı bir rapor aldım. Sizin için üzüntüm daha da bir katmerlendi. Eğitimde ekonomik paketlerimizle sağladığımız onca kesintiye, sizin bakanlık üzerinden yaptığımız onca müfredat değişikliğine rağmen halen tek bir papaz eriğini, imam eriğine çevirme projesi üretmemişsiniz. Tek bir hacı robot imal eden liseli kardeşimiz de yok. Dindar ve kindar bir nesilden ne kadar da uzakta bir nesliniz var. Elbette koordinasyon ofisimin sağlayacağı teşvikler ve imkânlarla bu münafık haliniz değişecek.

Bugüne kadar hep minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker demişimdir. Sizdeki gençlikte ne süngü, ne miğfer, ne kışla, ne de asker olmaktan eser yok. Bu böyle geldi, böyle gider mi? Gitmez! Hazırlayacağımız helal burs programları ile önce size o süngüyü sevdireceğiz. Ardından organize edeceğimiz AK gençlik kamplarımızla miğferi takacağız. Eğitimde yapacağımız imanlı değişikliklerimizle ise sizi o kışlalara sokacağız. En sonunda siz de benim sorgulamayan, itaatkâr ve biat eden askerlerim olma şerefine nail olacaksınız.

Ey Kıbrıs’taki besleme Türk gençliği, bu koordinasyon ofisini açtığımda siz Kıbrıs’taki genç kardeşlerim de tamamen benim kanatlarım altına girmiş olacaksınız. Bu da böyle biline.

Başkanınız
RtE   ”

 

Mustafa Keleşzade
Bağımsızlık Yolu

95 Paylaşımlar