Başsavcılıktan Tutuklu Faşistlere Kıyak Üstüne Kıyak

kktc Başsavcılığının şiddet eylemlerinde bulunan faşistlere yönelik kıyakları sürüyor.

Bugünkü ilk tahkikat duruşmasında Başsavcılık, zanlıların Ağır Ceza Mahkemesi yerine alt mahkemede yargılanmasıyla talepte bulundu.

Zanlıların alt mahkemede yargılanacak olması ne anlama geliyor?

Zanlıların 3 yargıçlı Ağır Ceza Mahkemesi’nde mahkum olmaları halinde alt mahkemeden daha fazla hapislik cezası alma ihtimalleri vardı. Savcılığın kıyağı ile ise zanlıların alt mahkemede yargılanması mümkün oldu.

Savcılığın En Hızlı Sonuçlandırdığı Dava Oluyor Savcılığın ağır hareket etmesi yüzünden yıllarca mahkeme huzuruna getirilmeyen davaların olduğu ülkemizde söz konusu dava savcılığın en hızlı hazırlanıp görüşülmesini sağladığı dava olarak tarihe geçiyor.

Özellikle tutuklu yargılanma hallerinde tutukluluk süresi dolmadan dava hazırlamayan Başsavcılığın, cezaevindeki faşistlerin daha kısa süre içeride kalması için bir haftada davayı hazırlayıp getirmiş olması dikkat çekiyor

Öte yandan davanın görüşülmesine devam edilip ithamların yapılması için savcılık ve savunma tarafı karşılıklı anlaşıp mahkemeden hemen yarına duruşma günü alarak faşistler lehine danışıklı tutumlarını devam ettirdiler.

YDP’den milletvekili adayı da olan Av. Enver Öztürk ile, “ulubatlı hasan” paylaşımı ile tepki toplayan Av. Recep Soner Sağlam’ın temsil ettiği savunma tarafı ise yarın alt mahkemede itham edildikleri suçları kabul edip hafifletici sebeplerle ilgili hitap yaparak davayı bitireceklerini mahkemede beyan ettiler.

İlgili Haberler;

Başsavcılıktan Cezaevindeki Faşistler İçin Yoğun Mesai

455 Paylaşımlar