Başsavcılıktan Cezaevindeki Faşistler İçin Yoğun Mesai

Afrika ve Meclis’e yönelik şiddet eylemlerinde başı çeken ve Akıncı’nın girişimleriyle yaptıklarına göz yumulmayan faşistler için Başsavcılık devreye girdi.

Çıkarıldıkları mahkemede Savcılık ve Polis “tutukluluğa gerek olmadığı” yönünde tavır belirtse de, mahkeme zanlıları 1 ayı geçmemek üzere tutuklu yargılanmayı beklemeleri için cezaevine göndermişti.

Tutukluluk Süresi Dolmadan Önce Hazırlamayan Savcılık 1 Haftada Dava Hazırladı

Bugüne kadar tutukluluk süresi dolmadan önce dava hazırladığı görülmeyen savcılık, faşistlerin cezaevinde kalacağı süreyi kısaltmak için bir haftada dava hazırladı.

Savcılığın bir ilki başarması hukuk camiası arasında “diğer davalarda da bu sürati bekleriz” şeklinde yorumlanırken, halk arasında “ferman padişahtan gelince uyku uyumamışlar” ve “herşey yatan için” şeklinde tepki aldı.

Gazete Taşlayıp Meclisin Damında Gezenleri YDP Savunuyor

Şiddet eylemleri gerçekleştiren ve Meclis’in damından bayrak sallayarak “işgal ettik” mesajı veren “eylemcileri” savunmak için YDP tüm imkanlarını seferber etti.

Faşistlerin avukatı, YDP Milletvekili adayı Enver Öztürk olurken, YDP Başkanı Arıklı da gelişmeleri mahkemeden takip ediyor.

Ağır Ceza Mahkemesi’ne Havale Edilip Edilmemeleri Görüşülecek

Mahkeme bugün ilk tahkikat duruşmasının yapılması ve saldırganların Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilip edilmemesini görüşmek üzere toplanıyor.

127 Paylaşımlar