Sennaroğlu, Eko Güne Yönelik Yoğun Boykot Çağrıları Sebebiyle Tutuştu

Şiddet eylemlerine verdiği destekle halkın tepkisini çeken Büyükkonuk Belediye Başkanı Sennaroğlu, belediyenin düzenlediği Eko Gün festivaline yönelik toplumun bir çok kesiminden gelen “boykot ediyoruz”, “bu yıl gitmiyoruz” yaklaşımı karşısında tutuştu.

Sennaroğlu, “Meclisin çatısına çıkanları ve eylemin dozunu artıranları tasvip etmiyoruz” dedi, ancak şiddet eylemlerine verdiği destekten ötürü özür dilemek yerine, “yalnızca bir çalışanımız tutuklandı” diyerek kendisini savundu. Sennaroğlu, tepki gösterenler için de “Bunların nerelere bağlı olduklarını biliyoruz, açıklayacağız” dedi.

İşte Sennaroğlu’nun açıklaması:

Değerli İNSANIMIZ,

Belediyemizin destek verdiği ve tamamen şiddete onay vermeyen bir anlayışla Demokrasilerin gereği olan EYLEME tüm çalışanımın isteği doğrultusunda alınan kararla destek verdik.
Meclis çatısına çıkan, eylemin dozonu artıranları KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE tasvip ETMİYORUZ ..
Bu eylemde sadece 1 personelimiz tutuklanmıştır ve suçu sadece oraya (gazetenin dış balkonuna ) ÇIKIP BAYRAK SALLAMASIDIR..
Belediye personellerimizde bu tavıra tepki koymak için faotoğraflarda da görüldüğü üzere Cumhurbaşkanının talebi üzerine tutuklanan kişilerin serbest kalması için bizlerden yazılı izin iştemişlerdir. Belediye meclisimizde buna izin vermiştir ..
Çünkü tutuklanan ve şu an BİZE GÖRE TAMAMEN SUŞCUZ OLAN PERSONELİMİZİ BEKLEYEN VE BABAM NE ZAMAN GELECEK DİYEN 2 çocuk BÜYÜKKONUK da ağlamaktadır…Cumhurbaşkanlığına bırakılan çelenğin tepkisi budur…

Tabiki yargıya SAYGIMIZ TAMDIR. ANCAK BÖYLE BİR KARAR ÜLKEDE TEKDİR.
Yaklaşık 1 haftadır, bazı kişiler olayı bizlere ve kurumumuz BÜYÜKKONUK BELEDİYESİNE KIBRISLI-TÜRKİYELİ ayrımını OLUŞTURMAKTA,
EYLEME KATILDIK DİYE TERÖRİST durumuna konulmaktayız,
SATILMIŞMIŞIZ…VS …VS
KÜFÜRLÜ KELİMLER,
ONBİNLERİN KATILDIĞI EKO GÜNE PROTESTO,
VS.. VS… GİBİ KONULARDA
CİDDİ ŞEKİLDE SALDIRIYA GEÇMİŞLERDİR.
Bunları yapanları ,nerlere bağlı olduklarını ,kimlerin olduğunu,amaçlarının ne olduğunu
Önümüzdeki hafta Beldiye Meclis’imizin toplantı sonrası tüm kamoyu ile paylaşılacaktır…
BÜYÜKKONUK BELEDİYESİ
İNSANI SEVEN
TOPLUMA SAYGI DUYAN BELEDİYEDİR..