BERKİN’İN BABASI: “8 CAN ALDIN, DOYMADIN MI?”

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, oğlu için “terör örgütlerinin içinde yüzü poşulu bir çocuk” diyen Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi: “Kandan beslenen bir insan. Biz onun gibi çalıp evladımıza yedirmiyoruz. İnsanları birbirine kırdırmak için elinden geleni yapıyor. 8 tane can aldın doymadın mı? Sen nasıl bir insansın? Mezarında yatabilecek misin?”

 

Tayyip Erdoğan’ın, polise bizzat verdiği emir sonucu başına gaz fişeği isabet eden ve hayatını kaybeden Berkin Elvan için “Terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde yüzü poşulu bir çocuk” demesi ve Berkin Elvan’ın annesini yuhalatmasına baba Sami Elvan’dan tepki geldi.

Elvan’ın Artı 1 televizyonundaki açıklamaları şöyle:

Çok acı bir gerçeği Başbakan ortaya koyuyor. Böyle bir şey olabilir mi? Kendi çıkarları için, kandan beslenen bir insan. Böyle bir şey yok.

Biz evladımızı, hayatımızı kaybetmişiz. Bu evlatları biz kolay yetiştirmedik. Ne şartlarda, nasıl yetiştirdiğimizi gördü mü kendisi?

Biz onun gibi, onun bunun parasını çalıp da devletin arsalarını parselleyip de evladımıza yedirmiyoruz.

Nasıl bir şey ben anlamadım. Bir insan, anne evladını kaybetmiş. Konuştuğu kelimelere bak. Ekmek almaya gitmiş, hedef aldırarak vurduruyorsun. Senin emir verdiğin polisler vuruyor.

Halil ağabeyle (Burak Can Karamanoğlu’nun babası) görüştük, İstanbul’a geldiğinde biz el ele kol kola girip o insanı utandıracağız.

Misket oynayacak yaşta çocuk, onun için annesi misket oynasın diye koydu.

Benim oğlumun ismi yaşayacak. Ama o insanın benim oğlum gibi olacağını sanmıyorum. Bu ülkeyi ne hale getirdiği belli zaten. Ben siyasetten çok da anlamam ama dilim tutuldu şu anda konuşamıyorum.

İnsanları birbirine kırdırmak için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapıyor. Halil abi geldiğinde, gerekirse ben yarın sabah Giresun’a gideceğim, elini öpeceğim. Böyle bir şey yok ya. Bu ülkeyi ne yapmaya çalışıyor, anlayamıyorum. Acımızı yaşayamıyoruz. Ne istiyor bu insanlardan, 8 tane can aldı hala doymadı mı?

Oğlumun arkasında hiçbir siyasi güç yoktur. O okuması gereken bir çocuk, karşımızda hala bunlardan nemalanan da bir insan var. Ne Halil Ağabey ne ben ne de bir başkası başkalarının oyununa gelmeyeceğiz.

Bugüne kadar biz hep sağduyulu, hep insancıl, hep barışçıl mesajlar vermeye çalıştık. Nasıl bir Başbakanımız var? Ülkeyi ne hale getirmeye çalışıyor. Sen kimsin? Nasıl bir insansın? Yarın belki ben de sokağa çıkacağım, benim de kafama sıktıracak.

9 ay boyunca hastanede, katil benmişim gibi takip edildim. Orada burada çocuklarımın polisin taciz etmesi, biz bunları dile getirmedik. Ülkede barış olsun, sevgi olsun, kardeşlik olsun diye söylemedik. Ama şu insanın yaptıkları eylere bak.

Eşim doğru söylüyor, benim çocuğumu Allah almadı, Başbakan aldı. Onun katilleri aldı. Onun için, çocuğum en azından halk gözünde bir şehit. Acaba o mezarında yatabilecek mi?

Sendika.Org

 

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply