Bıçaklı: “Emekçilerin sömürülmesine destek veren bu vekiller unutulmayacaktır”

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, emeğin sendikalaşmasını reddedenleri emekçilerin unutmayacağını belirtti.

 Bıçaklı: “Emeğin örgütlenmesi reddedilmiştir”

Bıçaklı, “Emeğin örgütlenmesi reddedilmiştir. Siyasiler unutmasınlar ki ilk yapılacak olan seçimlerde kim ne ekerse onu biçecektir” ifadesini kullandı.

Arslan Bıçaklı, Cumhuriyet Meclisi’nde ivediliği reddedilen İş (Değişiklik) Yasa Önerisi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Bıçaklı, Bağımsızlık Yolu ve Toplumcu Demokrasi Partisi tarafından hazırlanarak TDP milletvekilleri tarafından Meclis’te önerilen, özel sektörde 10 kişiden fazla işçi çalıştıran iş yerlerinde sendikalaşmanın yasalarla zorunlu olmasını öngören yasa önerisinin görüşülmesinin dahi reddedilmesini eleştirdi.

“Sermayenin örgütlenmesinin  yasalarla şart koşulduğunu anımsatırım”

Arslan Bıçaklı, “Bu ülkede özellikle özel sektörde sendikasız çalıştırılan emekçilerin emeklerinin sermaye tarafından sömürülmesine destek veren bu milletvekilleri elbette ki bizim tarafımızdan unutulmayacaktır” şeklinde devam etti.

Ülkedeki siyasilerin taraflarını net olarak belirlemesi gerektiğini kaydeden Bıçaklı, “Emeğin örgütlenmesini reddedenlere, sermayenin örgütlenmesinin ve Ticaret Odası ile Sanayi Odası gibi işveren örgütlerine üye olunmasının yasalarla şart koşulduğunu anımsatırım” ifadesini kullandı.

 

0 Paylaşımlar