“Bir Kayıp Devrimci: Fuat Fegan” Kitabı Bu Akşam Omorfo’da Okurlarla Buluşacak

Fadıl Çağda’nın yazdığı “İşçi Sınıfı Mücadelesinde Enternasyonalist Bir Nefer” alt başlığıyla çıkan “Bir Kayıp Devrimci: Fuat Fegan” kitabı, Omorfo Khora’da tanıtılacak.

22 Haziran Perşembe günü 19.30’da başlayacak olan etkinlik, Omorfo çarşısındaki Khora Kitap Evi’nde gerçekleştirilecek. Khora Yayınları’nın okurla buluşturduğu kitap, yeni kuşak devrimcilere Fuat Fegan’ın devrimci hayat hikayesini ve mücadelesini tanıtmayı amaçlıyor. Tanıtım etkinliğinde yazar ve yayınevi yetkililerinin kitap hakkında sunuşları yer alacak ve okurların katkıları ve soruları da alınacak. Kitap evinden yapılan açıklamada, Yakın tarihe ve politikaya ilgi duyan herkesin davetli olduğu duyuruldu.

Fuat Fegan’ın hayatını anlatan kitap, iki temel işlev açışından yol gösterici özellikler taşıyor.

Yeni kuşak devrimcilerini, pek çoğunun tanımadığı Kıbrıs’lı bir devrimci ile karşılaştıran kitap, bunun yanında, karanlık çevrelerce ortadan kaldırılan, kaybedilen bir arkadaşa duyulan vefa borcunun yerine getiriyor.

Kitabın bir başka önemli özelliği de 68 Kuşağı’nın yaklaşık yarım asırlık devrimci mücadelesinin bir panoramasını titizlikle çiziyor olması. Bu niteliği ile kitap, ileride yapılacak çalışmalarda kullanılabilecek çok değerli saptamalarla dolu. İlerici genç arkadaşların ve odakların bu ve benzeri çalışmalarından çıkarılacak derslerle ancak güçlü bir mücadele sürdürebilecekleri düşünülürse, “Bir Kayıp Devrimci: Fuat Fegan” kitabı mutlaka okunmalı..

19 Paylaşımlar