Hakan Çakmak’ın Ölümü, Basın ve Kültür-Sanat Çevrelerini Yasa Boğdu

Basın emekçisi, kültür-sanat aşığı Hakan Çakmak hayatını kaybetti. Çakmak’ın ölümü sonrası bir çok basın örgütü ve kültür-sanat yapılarından taziye mesajları yayımlandı.

Baraka Kültür Merkezi, Çakmak’ın ölümünü “ülkemiz kültür-sanatına, kültür bakanları ve üstü düzey “yetkili”lerden çok daha fazla emeği geçmiş olan, brt’deki tüm baskılara ve çarpıklıklara rağmen işindeki ustalığı ve üretkenliği ile fark yaratmayı başaran basın emekçisi, kültür-sanat aşığı, arkadaşımız hakan çakmak’ın ani ölümünü üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz” sözleri ile karşıladı.

Lirik Şiir Grubu ve Kıbrıs Edebiyat Derneği‘nden yapılan açıklamada ise, “Çalıştığı kurumda 20 yılı aşkındır yapmış olduğu çalışmalarla ülkemiz sanatına ve sanatçısına büyük katkısı olan, üretken, çalışkan ve yetenekli bir arkadaşımızı kaybetmenin derin acısı içerisindeyiz” ifadelerine yer verildi.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen): “Üyemiz, dostumuz ve meslektaşımız Hakan Çakmak’ı kaybettiğimizi öğrenmiş durumdayız. Hayatının önemli bir bölümünü Kıbrıs’taki sanata veren ve birçok ilerici mücadelenin içerisinde yer alan aydın bir insanımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz.”

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği: “Yıllarını basına vermiş, BRTK’da ve çeşitli yayın organlarında başta kültür-sanat programları ve belgeseller olmak üzere birçok çalışmaya imza atmış, değerli üyemiz, kardeşimiz Hakan Çakmak’ı çok zamansız yitirmenin derin acısını ve şokunu yaşıyoruz. Yurt ve insan sevgisi ile dolu yüreği, üretkenliği ve eserleriyle Hakan Çakmak yüreklerimizde yaşamaya devam edecek.”

27 Paylaşımlar