BKP: “ATEŞ OLSANIZ OLDUĞUNUZ YERİ YAKAMAZSINIZ!”

bkpUBP ve Elçiliğin dolaylı olarak BKP-TVG’yi hedef alan açıklamalarına BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan’dan cevap geldi.
Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, yaptığı yazılı açıklamada, Ulusal Birlik Partisi’nin Baraka, DKP ve BKP’den oluşan, BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’ni hedef alan nefret ve tehdit içeren açıklamasını değerlendirdi.

Ateş olsanız olduğunuz yeri yakamazsınız.

BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’nin bugüne kadar meydanlarda, sokaklarda ve grev boylarında sürdürdüğü, toplumsal varoluş, emek, demokrasi ve barış mücadelesini seçim sürecinde de kararlı bir şekilde sürdürdüğünü ve ortaya koyduğu kararlı politikalar ile halk nezdinde önemli bir destek sağladığını vurgulayan BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, “BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’nin her geçen gün daha da güçlenmesini hazmedemeyen başta UBP olmak üzere gerici unsurlar, tehdit, şantaj, baskı ve müdahaleler ile mücadelemizi geriletebilecekleri yanılgısı içerisindedirler. Açık bir şekilde söylüyoruz, ateş olsanız olduğunuz yeri yakamazsınız” dedi.

AKP dayatmalarına boyun eğerek ülkeyi mahveden işbirlikçi ve şükrancı UBP’nin, yaptığı açıklamada BKP Toplumsal Varoluş Güçleri ile radyo ve televizyon programlarına katılmayı gözden geçireceğini belirttiğini kaydeden Korkmazhan, “Sn İrsen Küçük zaten bugüne kadar hiçbir programda karşımıza çıkma cesaretini gösterememiştir. UBP adayları ise her programda uğradıkları hezimet karşısında çaresiz kalmaktadırlar. Şimdi kaçmanın yolunu aramaktadırlar. Karşımıza çıkmaya cesareti olmayanların basın açıklamaları ile tehditler savurması vız gelir tırs gider” dedi.

Mücadele AKP ve işbirlikçileri ile BKP Toplumsal Varoluş Güçleri arasındadır.

“AKP ve işbirlikçileri Kıbrıs’ın kuzeyinde yarattıkları sömürgeci rejimin devamını sağlayamayacaklardır” diyen BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, seçim sürecinde AKP ve işbirlikçileri ile BKP Toplumsal Varoluş Güçleri arasında yaşanan mücadelenin galibinin BKP Toplumsal Varoluş Güçleri olacağının altını çizdi.

Korkmazhan “28 Temmuz akşamı Ankara ve tüm dünya Kıbrıslı Türklerin onurlu bir yaşam, demokrasi ve barış talebini güçlü bir şekilde duyacaktır. Toplumsal Varoluş mücadelesini parlamento çatısı altına da taşıyacak ve büyüteceğiz” dedi.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply