BARAKA KÜLTÜR MERKEZİ’NDEN UBP’YE CEVAP: “UBP SEN GİT DE USTAN GELSİN”

224140_10150287530493065_734938064_9284130_4521677_nUlusal Birlik Partisi’nin, BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’ni işaret ettiği ve Seçim Yasası’nın yarattığı demokratik hakların kötüye kullanıldığını iddia ettiği basın bildirisine Baraka’dan cevap geldi. Baraka, ittifak halinde olduğu BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’ni savunarak Kıbrıslı Türk halkının onuruna ve değerlerine esas kendilerinin sahip çıktıklarını vurguladı. Baraka’dan yapılan basın açıklamasında “Halkımıza besleme dendiğinde sessiz kalanlar, kameraların önünde maaşları sorulunca kekeleyenler hangi değerlerden bahsetmektedir” ifadeleri de yer aldı. Ayrıca halkın artık ne AKP’ye ne de işbirlikçilerine tahammülü kalmadığı belirtildi.

Baraka Kültür Merkezi adına Münür Rahvancıoğlu imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle:
Kıbrıslı Türk halkının yokoluşunda aktif işbirlikçilik görevinde bulunan UBP tarafından dün yayınlanan basın açıklamasını ilgi ile okuduk. UBP yetkilileri, örgütümüz Baraka’nın da bir parçası olan BKP Toplumsal Varoluş Güçleri’ni açıkça hedef alarak Kıbrıslı Türk halkının değerlerine saldırdığımızı iddia etti. Ayrıca UBP bir de tehdit savurarak buna müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Halkımıza “besleme” dendiğinde sessiz kalanlar, kameraların önünde maaşları sorulunca kekeleyenler hangi değerlerden bahsetmektedir. Halkımızın onurunu iki paralık edenlerin, bu halka utanç dışında verebilecekleri hiçbir şey olmayanların bu tavırları, bizde sadece doğru yolda olduğumuz hissi uyandırmaktadır.

UBP yetkililerine vereceğimiz cevap ise şudur: Siz gidin de ustanız gelsin, çünkü bu halkın artık ne AKP’ye ne de işbirlikçilerine tahammülü kalmamıştır.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply