Bozat: ‘LTB Başkanlığı’nın Açıklamasını Şiddetle Protesto Ediyoruz’

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Deniz Kayabaşı hakkında LTB Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı protesto etti.

 

Bozat, ara emri için mahkemeye başvurduklarını ve mahkeme süreci devam ederken LTB Başkanlığı’ndan böyle bir açıklamanın yayınlanmasını şiddetle protesto ettiklerini bildiren Bozat, bu ortamda herhangi bir değerlendirme yapamak istemediğini ifade etti.
Bozat: “Karar Pazartesi açıklanacak. Konu mahkemedeyken yapılan bu açıklamayı şiddetle protesto ederim. Pazartesi günü çıkacak olan sonuca saygılı olacağız.”

Pazartesi günü karardan sonra tüm açıklamaları ve kararı önlerine koyup konuyu değerlendireceklerini ifade eden Bozat, “Bugun yapılan bu açıklama mahkeme kararına uymazsa ne yapacak başkan? İstifa etmeyi düşünecek mi?” dedi.

Bozat bu konunun mahkeme kolidorlarında olmasından da üzüntü duyduklarını söyledi.

 

Yönetim konuşmamızı da istemiyor
BES Başkanı Bozat, mezarlık çalışanlarının sıkıntılarının basın ile paylaşılmasının ardından sıkıntnıların yaşandığının söyleyerel “Belediye personel yasasıın 35. Maddesine baktığnınızda çalışan personel sendkacıysa konuşma  özgürlüğü vardır” dedi.

Söz konusu yasanın  2007 yılında CTP hükümetteyken geçriğini de hatırlatan Bozar, “Göç yasasını getirerek bizi ezen CTP’nin Belediye Başkanı şimdi de konuşmamızı dahi istemiyor” dedi.

10 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply