BY Parti Meclisi 2020’nin İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Bağımsızlık Yolu Parti Meclisi 4 Ocak Cumartesi günü, Parti Merkezinde toplanarak, 2020 yılının ilk parti meclisini gerçekleştirdi.

Toplantıda yeni döneme yönelik görev dağılımları yapılırken, Nisan ayı içinde gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili tavır belirlenmesi süreci de başlatıldı.

Parti Genel Komitesinde sektereteryada dinamik bir örgüt yapısı yaratabilmek adına bazı değişikliklere gidildi.

Parti Örgütlenme Sekreterliğine Gazi Gök seçilirken, Mustafa Keleşzade ise Basın Yayın Propaganda Sektererliği görevine seçildi. Basın Yayın Propaganda Sekreter Yardımcılığını Buğra Keskindağ üstlenirken, Parti Mali Sekreter Yardımcılığına ise Mustafa Erk getirildi. Tüm kararlar oybirliği ile alınırken, diğer sekterliklerde herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili yaşanan gelişmeler ve oluşan güncel durumla ilgili değerlendirmeler yapan parti meclisi, Kıbrıslı Türk halkının çıkarına bir tavrın belirlenebilmesi için bölge örgütlerine ilk bölge kitle toplantılarında konunun bölge üyelerince tartıştırılması ve oluşacak kanaatlerin meclise taşınması görevini verdi.

2019 Mali Raporunun da değerlendirilip aklandığı toplantı, yakıcı zam sorunları ile ilgili meclis tavrının belirlenmesi ile sona erdi.

154 Paylaşımlar