Ciklos Ağır Vasıtalara Açıldı: Şirketlere Kıyak mı Çekiliyor?

Resmi Gazete’de yayımlanan bildiri ile bazı ağır vasıta ve mikserlere Karayolları Dairesi tarafından Ciklos Mevkii’ni kullanma izni verildi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Karayolları Dairesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan bildiri ile bazı ağır vasıta ve mikserlere 23 Ocak ve 24 Nisan tarihleri arasında Ciklos Mevkii’ni kullanma izni verildi.

Neye Hizmet Ediyor?
Birkaç ay önce Girne Degirmenlik Dağ Yolu’nda ağır vasıta ile okul servisinin çarpışması sonucu meydana gelen kazanın derin yaraları hala hissediliyorken bu uygulamanın neye ve kime hizmet ettiği merak konusu. Söz konusu uygulamada izin verilen plakaların belirli olması, uygulamanın Girne’yi her geçen gün beton saldırısına uğratan bazı şirketlere kolaylık sağlamak için yapıldığını düşündürüyor.

Şirketlere Kıyak mı ?
İniş ve tehlikeli virajlar barındıran Ciklos Mevkii’nde ağır vasıtalara bu iznin verilmesinin, oradaki trafik ve can güvenliğini tehlikeye sokacağı gün gibi ortada iken, izin verilen araçların plakalarının belirli olması bazı şirketlere kıyak mı çekiliyor sorusunu da ayrıca akıllara getiriyor.

58 Paylaşımlar