CTP-BG MAĞUSA’DA ÇÖZÜLDÜ, ÖRGÜT BİRBİRİNE GİRDİ!

Mağusa’da CTP-BG’nin seçimleri kaybetmesinin hemen ardından uzun süredir aralarında gerginlik bulunan partililer birbirlerine girdiler. CTP-BG Mağusa örgütü çözülme yaşarken, gerginlik kendisini fiziksel şiddet boyutunda da gösterir oldu. İşte basına yansıyan haberler.

 

DÜN BAŞLAYAN GERGİNLİK DEVAM EDİYOR

Oktay Kayalp’ın oğlu Doğa Kayalp’in başını çektiği bir grup, CTP-BG Mağusa İlçe Örgütü’nün önüne barikat kurdu ve partililerin CTP-BG binasına girmesine engel oluyor.

İki gündür CTP-BG Mağusa Örgütü önünde nöbet bekleyen grup, Ferdi Sabit Soyer ve Sonay Adem’e yakın kişileri içeriye sokmayacaklarını ifade ediyorlar.

Bu arada, Ferdi Sabit Soyer’e yakınlığı ile bilinen bir CTP-BG üyesine zorla istifa mektubu imzalattırılmaya da çalışıldı.

SOYER’İN FOTOĞRAFI İNDİRİLDİ

Mağusa İlçe Örgütü’nde uzun yıllardır asılı duran Ferdi Sabit Soyer’in fotoğrafı, az önce Oktay Kayalp sempatizanları tarafından indirilerek, yerine Oktay Kayalp fotoğrafı asıldı!

Öte yandan dünkü olaylarda seçim sonuçlarının kesinleşmesi sonrasında, CTP-BG Mağusa İlçe Merkezi’nde darp edilmeye varan, ciddi tartışmalar yaşandı. Eski İlçe Yönetici Alper BArkınay ve CTP-BG MYK üyesi Ali Gülle’nin, Oktay Kayalp taraflarının saldırısına uğradığı öğrenildi.

YENİLGİ KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Seçim yenilgisi sonrasında, CTP-BG’de küfürlü tartışmaların ve saldırıların yaşandığı öğrenilirken, bir yandan partinin eski genel başkanı ve eski başbakan Ferdi Sabit Soyer’in resimleri parçalandı, diğer yandan bazı partililer tekme tokat parti binasından atıldı.

DETAY GAZETESİ-KIBRIS POSTASI
48 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply