CTP GENÇLİĞE TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR! “MÜCADELE ÖĞRENCİLERİNDİR!”

CTP Gençlik Örgütü’nün uzun zamandan beridir öğrencilerin verdiği burs mücadelesinin üzerine yatmaya hazırlandığı idda edilmekte.
Güvenilir kaynaklarıdan elde ettiğimiz bilgilere göre 25 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan Bakanlar Kurulu toplantısında yaz burslarının kaldırılması kararı geri çekilecek.
Fakat bununla birlikte burs almayı zorlaştıracak pek çok yeni madde de burs tüzüğüne eklenecek. CTP Gençliğin özellikle sosyal medya paylaşımlarından anlaşıldığı üzere Bakanlar Kurulu’nun almaya hazırlandığı yaz bursları iptali kararının geri çekilmesini kullanarak öğrencilerin uzun zamandan beridir verdiği burs hakkı mücadelenin üzerine yatmaya hazırlanmakta.
Öğrenciler ise 25 Haziran günü Başbakanlık önünde yine eylem yapmaya hazırlanıyorlar.
Bu duruma sosyal medyadan çok sert tepkiler gelmekte:

 

İsmail Özsoykal:

CTP Gençlik örgütü olmasa öğrencinin bu müca.. aman lafazanlığı nasıl sonuç verebilirmiş, şaşarım !! Konnnnjjokktürel çözüm yaklaşımları ve lafazanlıkdan uzak, iç gıdıklayan sürprizleri için heyecanla şükran duyar, başından beri sürükleyiciliğini yaptıkları bu haklı davada izledikleri yola dair ağzının ayarı olmayan, samimiyet yoksunu birkaç kendini bilmez öğrencinin gösterdiği/göstereceği yersiz tepkiler için şimdiden özür dilerim..saygılar

Bir Lafazan

 

Gülşen Erçin:

SEVGİLİ CTP GENCLİK ORGUTU AYLARCA DUZENSİZ YATAN BURSLARIMIZ VE YAZ BURSLARININ KALDIRILMASINA SESSİZ KALIP ‘abilerinize’ SORMADAN HİCBİR TEPKİ VERMEMİŞKEN, CARSAMBA GUNU EYLEMDE KARŞIMIZA GECİP NEYİN KAHRAMANLIĞINI YASAMAYA CALISACAKSINIZ! CARŞAMBA GÜNÜ HERKESİ COK PERDELİ DEV KADROLU KOMEDİYE BEKLİYORUZ:)

 

Özgül Saygun

Arkadaslar nerdeysa 6 aydir, yaz burslarinin kaldirilmasini duydugumuz anda, bildiriler yazdik videolar cektik fotograflar cektik ve ogrenci hareketimizi guclendirerek devam ettik ve en sonunda hep beraber Carsamba gunu bulusarak eylemimizi gerceklestireceyik… Aylardir suren mucadelemize goz dikenler, kendine mal etmek isteyenler var… Sokakda mucadele etmeyi ‘lafazanlik’ olarak tanimlayan bu insanlara, islerini gizli ve kapali kapilar ardinda yapan, destegini hic bir zaman bize belli etmeyen bu insanlara birakmaylim mucadelemizi… Biz sokakta kazanalim! Mucadelenin tumu ogrencilerindir! 25 haziran 10:30’da basbakanlik onunde!!!

Nehir Özkızan:

Öğrencilerin aylardir yaz burslarini geri almak için sürdürdüğü mücadele ve yarattiklari farkindalik ortadayken icraat yapanlar bellidir. Her şey bir sürprizle başladı sürprizle bitecek demek. Heyecani severik çok; )

Özgül Saygun 

‘ctp genclik orgutu lafazanlik degil icraat yapar’mis da carsamba supriz varmis? Ctp genclik orgutunun ogrenci mucadelesinin ustune yatmak ve basarisina el koymaktan baska yaptigi bisey yoktur. Mucadelenin tumu ogrencilerindir… Basari da ogrencilerin olacaktir…

İsmail Özuçar

Ctp’den dev süprizzzz!!!! Yaz burslarını kaldırıp sonra da öğrencilerin verdiği mücadeleyi kendilerine mal edip, bu mücadeleye destek verenleri de popülist diye fişleyen #1partivar. Yaz burslarını kaldırdık!!! Şimdi de geri getirdik!!! İstersek maaşlarınızı keseriz sonra yine veririz!! Alkışlayın bizi!!! Oleyyyy!! Heşaaa!!! Her şeyi biz yaptık!!! Tüm bunları kendi içimizdeki çalışmalarla başardık!!! Patlatmadığımız balon kalmadı!!

Yaldızlı belediyeler, kuyruklu yalanlar!!!

 

Azra Çelenk

CTP gençlik, öğrencilerin başlattığı burs mücadelesiyle sizin ne alakanız var anacım?
Gözde Gayde
saka gibidirler ..ogrenciler aylardir mucadele etsin tek laf agzini acmasinlar sonra ustune konmaya calissinlar. Kendi kaldirdiklari bursu kendileri getiriyor sonrada bu emek mi oluyor  biz de keriziz ya!
Celal Özkızan

yaz burslarını kim kaldırdı ? ctp-dp hükümeti

“okumak için para mı lazım ?” diye kim dedi ? bir ctp milletvekili

şubatın ortasından beridir, yani tam 4 aydır, yaz burslarını geri almak konusunda en büyük mücadeleyi kim verdi ? kıbrıs’ta ve türkiye’nin çeşitli şehirlerinde okuyan öğrenciler (hem da türkiye’de okuyan öğrenciler uzakta olmalarına rağmen, yani ellerinden pek bir şey gelmeyecek olmasına rağmen, uzaktan her yolu denediler seslerini duyurmak için)

peki “aldığımız duyumlara göre” kısa bir süre sonra hükümet eğer yaz burslarını kaldırma kararını geri alırsa, buna ne sebep olmuş olacak ? öğrencilerin aylar boyunca verdiği mücadeleden sonra yaz bursları konusunun meclise taşınması, sonra da bütün ülkede gündem olması, herkes hükümetin bu kararına karşı çıkınca da, geri atmak zorunda kalmış olacaklar

pekiii.. durum böyleyken, 1-2 gündür saçmasapan paylaşımlar yapıp “yaz burslarını geri aldık” mesajı vermeye çalışan kim ? ctp gençlik örgütü

destekledikleri, bağlı oldukları parti öğrencileri mahveden bir karar alacak, öğrenciler yılmayıp mücadele edip bu kararı geri aldırtmak için her şeyi yapacak, sonra da bu kararı alan partinin maşası olan gençlik örgütü çıkıp bu mücadelenin üzerine yatacak ? utanma duygusu olmazsa, terbiyesizlik ve sahtekarlık yapmak da bu kadar kolay olur işte.

145 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply