Cumhurbaşkanı Akıncı: Sabah Evlatlarının Gailesi İçindeki Aileler, Başka Telefonlar Yanıt Vermediği İçin, Bana Ulaşmak Zorunda Kalmışsa, Bana Ne Yapmak Düşerdi?

Ben yine de, bu zor günleri el birliğiyle aşabilmemiz için dayanışma içinde olmamız gerektiğine olan inancımı koruyorum.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Başbakan Ersin Tatar’ın “Akıncı halkı kışkırtıyor” ithamına cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı ile ilgili ‘Ne işi var sabahın 6.30’unda burada?’ şeklinde konuşan Tatar bu durumu siyaset yapmak ve insanları kışkırtmak olarak nitelendirdirmişti.

Cumhurbaşkanı Akıncı ise yaptığı paylaşımda “Unutulmasın, ben Cumhurbaşkanı olabilirim ama daha önce bir insan ve ben de bir babayım. Gençleri ve ailelerini teskin ederek sürece yardımcı olmaya çalışmak kışkırtıcılık yapmaksa, varsın sıfatlarımıza bu da eklensin. ” diyerek yanıt vermiş oldu.

Ayrıca Akıncı, “Ben yine de, bu zor günleri el birliğiyle aşabilmemiz için dayanışma içinde olmamız gerektiğine olan inancımı koruyorum.” diyerek dayanışmanın önemine de vurgu yaptı.

“Sabahın erken saatlerinde evlatlarının gailesi içinde tedirgin olan anneler ve babalar, başka telefonlar açılmadığı için, bana ulaşmak zorunda kalmışsa, bana ne yapmak düşerdi acaba?

Unutulmasın, ben Cumhurbaşkanı olabilirim ama daha önce bir insan ve ben de bir babayım. Gençleri ve ailelerini teskin ederek sürece yardımcı olmaya çalışmak kışkırtıcılık yapmaksa, varsın sıfatlarımıza bu da eklensin. Ben yine de, bu zor günleri el birliğiyle aşabilmemiz için dayanışma içinde olmamız gerektiğine olan inancımı koruyorum.”

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2829541370465880&set=a.532278426858864&type=3&theater