Cumhurbaşkanı Akıncı’dan Açıklama: “Bu Topraklarda Fikirlerin Özgürce İfade Edilebilmesinden Hiçbir Zaman Taviz Vermeyeceğiz!”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı kişisel sosyal medya hesabından “Barış Pınarı Harekatı”na ilişkin açıklamaları nedeniyle kendisine yönelen tehdit, küfür ve linç kampanyasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Akıncı açıklamasında, görüş ve düşüncelerinin karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranların saptanarak bugün Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletildiklerini belirtti.

Ayrıca Akıncı “Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Açıklama şöyle:

Birkaç gün önce yaptığım açıklamalarla belirttiğim görüş ve düşüncelerim karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranlar olmuştur. Bu kişiler saptanarak bugün Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir. Bundan sonrası hukuki süreç çerçevesinde ilerleyecektir.

Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir. Küfür ve tehdide yönelenlere karşı aynı üslubu kullanmamız ise asla düşünülmemelidir. Bana güven duyan ve ilk andan itibaren dayanışmasını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim. Bu vesileyle, yaşananlar bizleri ne kadar rencide ediyor olsa da, yazı ve söylemlerimizde hepimizin düzeyli üslubunu korumasının önemini bir kez daha hatırlatmak isterim.