Damat, Saat Uygulamasının Değişmeyeceğini Açıkladı

Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının devam edeceğini açıkladı.

Damat, yaptığı açıklamada Danıştay tarafından Sürekli Yaz Saati uygulaması için, Bakanlar Kurulu’nun süresiz olarak bu tür uygulamaya karar verme yetkisi olmadığı gerekçesiyle alınmış olan yürütmeyi durdurma kararını “teknik bir konu” olarak nitelendirdi ve yaz saati uygulamasının devam edeceğini açıkladı. Damat Albayrak tarafından yapılan ve Türkiye’deki yargı bağımsızlığına dair tartışmaları bir kere daha akıllara getiren açıklama şöyle:
“Bu yaz saati uygulamasıyla ilgili Danıştay’ın dünkü kararını açıkçası, esas yönüyle hiçbir etkisi yok. Sadece usul ile ilgili kanundaki maddenin geçerlilik süresiyle ilgili bir durum. Teknik bir konu. Arkadaşlar usulle ilgili düzenlemeyi yapıp birkaç gün içinde bitirip devam edecek. Aynı istikamette devam edeceğiz. Orada da bir problem yok. Çünkü hakikaten verimlilik dedik. Bu verimlilik konusunda bu yaz saati uygulaması Türkiye’ye çok önemli bir katkı yaptı.”