DEĞİL SİZ, SİZİN DEVLETİNİZDEN KİMSE BU İNŞAATI DURDURAMAZ

Türkiye’den su getirme projesi kapsamında yapılan çalışmalarda Gönyeli Çemberi yanında dere yatağı içine usulsüz boru geçiş inşaatı çalışması yapılması belediye ile projeyi yürüten şirketi karşı karşıya getirdi. Polis iki belediye çalışanını gözaltına aldı.Cuma günü belediye ekipleri dere yatağı yapılan inşaatın bölge için tehlike arz etmesi ile ile ilgili şirket yetkililerini uyardı. Şirket yetkilileri ise uyarıları dinlemeyerek inşaatı devam ettirdi.  Cumartesi günü ise belediye ekipler inşaat alanna gidere alanı mühürlendi. Şirket ise aynı gün mühürü kırıp çalışmaları devam ettirdi. İnşaatın devam etmesi üzerine belediye ekiplerinin bugün çalışma yerine iş araçları ile giderek alanı kapatmaya çalışması üzerine ise alanda bir tartışma yaşandı.

Alınan bilgilere göre daha önce bilgilendirilmelerine rağmen çalışmalara ve yasal mührün kırılmasına müdahale etmeyen polis ise belediye çalışanlarından iki kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilerden birinin belediye imar birimi sorumlusu İbrahim Şahali ve dozeri kullanan çalışan olduğu öğrenildi.

Alanda yaşana diyalog ise polisin neden çalışmayı yapan şirkete değil belediye ekiplerine müdahale ettiğini anlatır nitelikte.Belediye ekiplerinin inşaatın durdurulmasını istemesi üzerine, şirket yetkilileri durdurmak için Türkiye Devlet Su İşleri’nden izin alınmasını istediği , belediye ekiplerinin ısrarı üzerine ise “değil siz, sizin devletinizden kimse bu inşaatı durdurmaz” dediği öğrenildi. Yaşananlar üzerine Gönyeli ve Lefkoşa Belediye Başkanının ve Kaymakamın da bölgeye intikal ettiği gelen bilgiler arasında.

109 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply