“Demokrasi sevdalıları” arasında yarış kızışıyor: Akpınar, Günsel’den bir adım önde

Sözde “demokrasi mitingi” dün akşam gerçekleşse de, sermayenin Erdoğan’a “şirin görünme” ve AKP’ye biat etme yarışı hız kesmiyor.

Bugün GAÜ tarafından basına geçilen haberde, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın, beraberinde miting alanına götürdüğü GAÜ çalışanlarıyla çekilmiş fotoğrafları servis edildi.

Akpınar böylece “demokrasi aşkıyla”, YDÜ çalışanlarına önce mektup gönderip, ardından öğretim görevlilerini fakülte sekreterliklerine arattıran, mitinge katılım için kişisel araçlarıyla katılacaklara dahi buluşma yeri ayarlayarak yoklama yapılacağının sinyalini veren YDÜ Kurucu Rektörü Suat Günsel’in bir adım önüne geçmiş oldu.

Şirketlerinin rekabeti her alanda devam eden iki patrondan, Suat Günsel mitinge katılımını Facebook hesabından yaptığı paylaşımla ilan ederken, Akpınar katılımını fotoğrafları basına servis ederek duyurdu.

Miting alanında BRT’ye konuşan Akpınar, “Demokrasimizin bu denli kahramanlıklarla korunması tüm Türk ulusu için gurur kaynağı oldu. Bu birlikteliğin çok önce olması gerekiyordu, fakat o kadar büyük ayrılıklarla ayrılmışız ki içimizdeki gerçek birlikteliği görememişiz” ifadelerini kullandı.

GAÜ’den servis edilen dün akşama ait fotoğraflarda, Serhat Akpınar ve mitinge katılım için “yönlendirilen” GAÜ çalışanlarının yanı sıra, GAÜ imzası taşıyan ve üzerinde “Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz” pankartı görülüyor.

gau_demokrasi_mitingi (3) gau_demokrasi_mitingi (6)

AnkaraDeğilLefkoşa olarak, demokrasi sevdalıları Günsel ve Akpınar’ın üniversitelerinde emeği sömürülen yurttaşlarımıza, özel sektörde sendika ile kavuşacakları demokratik koşullar için mücadeleye devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

İlgili Haberler;

Suat Günsel, “Kim daha çok AKP’ci” yarışında geride kalmadı

135 Paylaşımlar