Suat Günsel, “Kim daha çok AKP’ci” yarışında geride kalmadı

Bu akşam gerçekleştirilecek AKP’ye biat mitingi öncesi, “mitinge kim daha çok destek veriyor” yarışına girilmiş durumda.

KKTCELL kulanıcılarının telefon numaralarını “demokrasiye destek” adı altındaki AKP mitinginin hizmetine sunarken, yurttaşlar cep telefonlarına yağan mitinge destek çağrısı mesajlarına tepki gösteriyor.

Öte yandan, özel sektörde birçok çalışan günlerdir işverenlerinin “mitinge katılma” baskısına maruz kalıyor.

YDÜ Çalışanlarına “Mitinge Katılım” Baskısı

“Darbe girişimi” sonrası yaptığı açıklama ile AKP’ye seslenerek “bizim terör yapılanmalarıyla (FETÖ) işimiz olmaz, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bize işaret buyurduğu görevleri yerine getirmekte kararlıyız” diyen Suat Günsel’in şirketi Yakın Doğu Üniversitesi, akşam gerçekleştirilecek AKP mitingi için çalışanlarına baskı yapıyor.

YDÜ’de Suat Günsel tarafından 2 Ağustos tarihinde çalışanlara gönderilen mektubun ardından, fakülte sekreterliklerinin öğretim görevlilerini telefonla arayarak “katılım zorunludur” dediği öğrenildi.

Mitinge katılım için YDÜ kampüsünden kaldırılacak otübüsün haricinde, “kendi aracıyla gitmek isteyenler” için “buluşma yeri” belirlenerek çalışanlara çağrı yapılması, “YDÜ Yönetimi yoklama mı yapacak?” sorularına neden oldu.

ydü akp mitingi çağrısı

İlgili Haberler;

Demokrasi Değil! AKP’ye Biat Mitingi mi?

Halkın Partisi’nin İlk Mitingi, AKP Mitingi

Kıbrıs’ta AKP Mitingi

180 Paylaşımlar